Sledujte nás aj na

Po viac ako roku intenzívneho zvažovania si Ripple (XRP), tretia najväčšia kryptomena na trhu, našla cestu na Coinbase Pro 26. februára po nedávnom oznámení od spoločnosti Coinbase.

Krátko po tom, ako začalo obchodovanie s Ripple (XRP) na Coinbase, sa zvýšila cena XRP o 10 %, čo sa aj dalo očakávať, pretože krátkodobý nárast ceny zvyčajne predchádza prvému príchodu tokenu na významnejšiu burzu.

Počas osláv a vzrušenia investorov, obchodníkov a tímu Ripple, netrvalo dlho, kým kryptokomunita objavila zjavnú medzeru, ktorá môže následne viesť k vyradeniu tokenu XRP z burzy Coinbase.

Coinbase zalistoval Ripple (XRP) na svoju platformu Coinbase Pro

Ripple nie je v súlade s podmienkami Coinbase pre zalistovanie projektu

V roku 2018 spoločnosť Coinbase zverejnila podmienky, ktoré obsahujú postupy, ktoré by mali tokeny/projekty nasledovať, aby boli pridané na Coinbase. V nich sa píše:

„Podiel vlastníctva, ktorý vlastní tím vývojárov, musí byť menšinovým podielom. Mal by byť uzamknutý na primerane dlhú dobu, aby sa zabezpečilo, že tím bude finančne motivovaný v budúcnosti  svoj projekt vylepšovať.“

Tím Ripple údajne vlastní vyše 60 % z celkového objemu tokenu XRP. Ako je uvedené vyššie, Coinbase očakáva, že bude vlastniť iba nepatrné percento tohto objemu. Uvedenie XRP je teda v rozpore s podmienkami Coinbase.

Dokonca sa špekulovalo o tom, že spoločnosť Coinbase mala v úmysle úplne odmietnuť rozhodnutie o zaradení natívneho tokenu spoločnosti Ripple po tom, ako sa dozvedeli, že americká Komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) by mohla označiť XRP práve za cenný papier. Na druhej strane Coinbase už so SEC rokovala, a dokonca získala istú formu súhlasu aj na zalistovanie cenných papierov. Keďže sa s tokenom XRP na Coinbase obchoduje už viac ako týždeň, a tím Ripple sa zatiaľ nevyjadril k akémukoľvek údajnému porušeniu pravidiel ohľadom vlastníctva podielu XRP, možno tím Ripple skutočne vlastní len malý podiel.

Medzitým, fakt že spoločnosť Coinbase nedokáže objasniť toto údajné porušenie vlastných pravidiel. Ďalej tak priživuje klebety, že si tím Ripple mohol kúpiť svoje zaradenie na Coinbase. Hoci tím Ripple odmieta toto tvrdenie, verejnosť toto porušenie pravidiel považuje za dôkaz toho, že by tieto klebety mohli byť pravdivé.

Správanie sa spoločnosti Coinbase je prinajmenšom neprofesionálne. Už dlhší čas je pod paľbou ostrej kritiky zo strany celej kryptomenovej komunity. Používatelia sú natoľko rozhorčení, že hromadne rušia svoje účty na burze. A niet sa čomu čudovať. Viac o tomto internetovom hnutí sa dočítate v článku nižšie:

Klienti v rámci kampane #DeleteCoinbase zatvárajú svoje účty – dôvodom je akvizícia spoločnosti Neutrino

Zdroj: zycrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...