Sledujte nás aj na

Koniec roka 2018 sa pomaly blíži a mnoho kryptonadšencov a investorov si kladie otázku: „Čo sa bude diať s Bitcoinom a kryptomenami posledné dva mesiace tohto roka?“ Na túto otázku je však ťažké odpovedať. Avšak, môžeme sa poučiť zo správania Bitcoinu v záveroch predošlých rokov.

Od roku 2015 sme pravidelne počas posledných mesiacov v roku zaznamenávali prudký rast kryptomien. Keď sa pozrieme na trh v retrospektíve, v decembri 2017 kryptomenový trh lámal rekordy a Bitcoin (BTC) sa vtedy vyšplhal až na hranicu $20,000.

Lightning Network má za sebou úspešné leto. Kapacita siete prekonala 100 BTC.

Počas decembra 2016 sa zas BTC vyšplhal na $1,000. V súčasnosti sa  táto cenovka môže zdať pomerne nízka, no v tej dobre predstavovalo naozaj úctyhodnú čiastku.

Vývoj ceny Bitcoinu v rokoch 2014 až 2016. Počas roku 2015 BTC stagnoval takmer 11 mesiac.

Avšak, rok 2015 bol obzvlášť zaujímavý, pretože napriek niekoľko mesačnej stagnácii predsa len BTC v záverečných týždňoch zvýšil svoju hodnotu.

Počas januára 2015 BTC klesol pod $200, čo spôsobilo rozsiahlu paniku naprieč kryptosférou. Kryptomenový trh sa zrútil a BTC zaznamenal najnižšiu trhovú kapitalizáciu za posledné roky. Bitcoin sa vtedy prestal hýbať na takmer 11 mesiacov. Avšak, v novembri prišiel zlom a cena nakoniec prekročila hranicu $300.

Záver roka BTC ukončil s cenovkou $430, čo bol takmer 1.5-násobný zisk oproti jeho januárovej hodnote. Bitcoin tak prakticky stagnoval takmer celý jeden rok a mnoho ľudí sa pýtalo, čo má budúcnosť pre prvú kryptomenu pripravené? Vidíte v tomto historickom vývoji paralely so súčasným dianím?  Od roku 2016 Bitcoin postupne BTC získaval na hodnote s vyvrcholením v decembri 2018, keď prekročil $20,000.

Cyklus sa opakuje

V januári 2018 sa kryptomenový trh, podobne ako v roku 2015, zrútil počas toho, čo je označované za najväčší prepad kryptomenového trhu v histórii (aspoň doteraz). Počas celého roka 2018 sa BTC a kryptomeny potácali, pravidelne strácali na hodnote a pesimistická nálada a negatívny sentiment v kryptosfére len rástli. Presne ako to bolo aj v roku 2015.

Vývoj BTC od decembra 2017, keď kryptomenový trh trhal rekordy.

Ak Bitcoin posledných pár rokov vykazoval rast na konci roka, prečo by sa tento trend nemohol zopakovať aj teraz? Je možné, že s príchodom novembra sa zopakuje rastový cyklus, ktorého sme boli svedkami posledné roky? Indície to môžu naznačovať, avšak s určitosťou sa to povedať nedá.

Cena ETH padla na ročné minimum. Ethereum sa výrazne trápi.

Záver

Ak sa pozrieme na historický vývoj, november a december sa vždy niesli v duchu prudkých zmien na cene a celkovom správaní kryptomenového trhu. Na prvý pohľad sa rast môže zdať ako nereálny, avšak ak nás kryptomeny niečo naučili, tak je to to, že treba byť ostražitý lebo trh sa môže kedykoľvek otočiť.

Bezprecedentná expanzia blockchainu a neustále sa zvyšujúce povedomie o kryptomenách pripravujú pôdu expanzívnemu nárastu.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...