Sledujte nás aj na

MyEtherWallet (MEW) je bezpochyby jednou z najznámejších kryptopeňaženiek a online služieb pre uchovávanie Ethereum prostriedkov a tokenov. Doteraz mala táto služba bezchybnú povesť a obrovskú spokojnosť svojich používateľov. V posledných dňoch však prišlo k rozkolu aj v “spoločnosti” stojacej za touto službou.

MyEtherWallet vám dáva možnosť vytvárať nové peňaženky, aby ste si mohli sami uložiť Ether a nedržali ho na burze. Tento proces sa deje cez webový prehliadač na Vašom počítači, nie na serveroch MEW. Keď vygenerujete novú peňaženku, zodpovedáte za jej bezpečnú zálohu a takisto sa stávate vlastníkom privátnych kľúčov k Vašej peňaženke.

MyEtherWallet.com nie je „webová peňaženka“. Nevytvárate si účet ani im neposielate Váš Ether, aby sa o neho starali. Všetky údaje sú vytvorené vo Vašom počítači alebo prehliadači, nie na ich serveroch. V podstate sa jedná o jednoduché používateľské rozhranie, ktoré poskytuje informácie o Vašom ETH a možnosť jednoducho spravovať a posielať ETH prostriedky a ERC-20 tokeny.

Zmätok okolo MEW v posledných dňoch

Náznaky, že sa s MEW niečo deje zaregistrovali používatelia, ktorí sú aktívnejší na sociálnych sieťach Twitter a Reddit. Všetko to začalo, keď spoluzakladateľka MEW Taylor Monahan opustila tím MyEtherWallet a vytvorila novú vlastnú verziu premenovanú na MyCrypto. Tá v podstate premenovala aj existujúci Twitter účet @myetherwallet na @mycrypto so slovami, že sa jedná transformáciu na nový produkt. Taylor Monahan tak jednoducho prebrala probližne 80,000-ovú používateľskú základňu Ako tvrdí zakladateľ MEW Kosaly Hemachandry, toto všetko sa udialo bez jeho vedomia.

V naozaj dlhom príspevku uverejnenom cez Medium sa Taylor Monahan vyjadrila, že projekt MyEtherWallet sa vyvinul v produkt, spoločnosť a tím pracujúci na plný úväzok. Ten má aj naďalej zaručovať bezproblémový nový začiatok projektu MyCrypto.

„MyEtherWallet LLC bol postačujúci v začiatkoch celého krypto boomu,“ povedala Monahan.

„MyCrypto je navrhnutý s podporou ďalšej úrovne škálovania už od začiatku.“

„Tím, ktorý som zostavila počas posledných deviatich mesiacov bude budovať, poskytovať podporu, vzdelávať a zabezpečovať plynulý chod služby mycrypto.com, ako aj všetkých budúcich produktov,“ povedala.

Keďže bol MyEtherWallet ako aplikácia naprogramovaná v duchu open-source, ktokoľvek môže tento kód vziať, upraviť ho podľa svojich predstáv a vydať ako novú službu. Kód MEW bol teda prepracovaný a prepísaný pre novú platformu MyCrypto. Dôležité je, že doména a služba MyEtherWallet bude naďalej fungovať normálne.

Oficiálne stanovisko MyEtherWallet

Chvíľu to trvalo aj zakladateľovi MEW, aby sa k tejto situácii vyjadril, keďže ňou bol sám dosť zaskočený. V piatok 9.2.2018 v neskorších večerných hodinách sme sa dočkali jeho oficiálneho vyjadrenia publikovaného na Reddite.

V stanovisku vysvetľuje aj históriu a cieľ samotného projektu. Hovorí, že projekt začal s vidinou uľahčiť ľuďom prácu s ich Etherom v časoch, keď žiadne grafické rozhranie pre Ethereum Mainnet neexistovalo. Na obchodnú stránku celého projekt si prizval na pomoc svoju kamarátku Taylor Monahan, ktorá podľa neho odviedla skvelú prácu.

MyEtherWallet a MyCrypto

Webové stránky pre MyEtherWallet a MyCrypto vyzerajú takmer totožne. Taylor a jej tím plánujú pridať do MyCrypto viac novej funkcionality a kompatibilitu s inými kryptomenami, ako naznačuje aj nový názov.

Bez ohľadu na dôvody vytvorenia nového projektu, Taylor určite zapríčinila veľkú paniku nad bezpečnosťou peňaženky a vytvorila si veľa nových neprajníkov v kryptokomunite, z ktorých mnohí boli a naďalej sú veľkými zástancami práve MEW.

Samotné dôvody za rozhodnutím rozdeliť MEW na dva projekty zostávajú neznáme. Možno je to len rozdielna vízia budúcnosti a smerovania projektu jeho zakladateľmi. Jedno je isté, že spôsob akým rozdelenie prebehlo nebol v súlade s pravidlami a nebol ani fér voči používateľom. Tí samozrejme svoje rozhorčenie dali a dávajú patrične najavo na sociálnych sieťach. Príbeh prirovnávajú k rozkolu medzi Steveom Wozniakom a Steveom Jobsom v začiatkoch spoločnosti Apple. Rovnako vo väčšej miere odcudzujú spôsob, akým Taylor prebrala Twitter účet a skôr sa prikláňajú ku Kosalymu a jeho MyEtherWallet.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...