Sledujte nás aj na

Tento týždeň bol pre kryptomeny veľmi divoký a najlepšie by sa dal opísať ako „divoká jazda na horskej dráhe“. Trh tento týždeň zaznamenal dva veľké prepady, ktoré krásne môžeme vidieť na nasledovnom grafe pre prvých top 10 mien.

1. Dočasný zákaz ICO v Číne    2. „Fake news“   (zdroj: CoinMarketCap).

Prvé novinky z Číny

Prvý veľký prepad spôsobili novinky z Číny. Výbor vedený čínskou centrálnou bankou 4.9.2017 oznámil okamžitý zákaz financovania ICO, ktorý podľa nich „vážne narušil hospodársky a finančný poriadok“ krajiny. Svet kryptomien na seba nenechal dlho čakať a reakcia trhov prišla takmer okamžite. Kedže takmer 1/4 kapitálu pochádza z Číny, masívny odliv peňazí od čínskych investorov zasiahol všetky kryptomeny (ako môžeme vidieť na grafe).

Revitalizácia trhu po týchto novinkách však bola pomerne rýchla a už počas prvých 24 hodín došlo k návratu skoro pôvodných cien kryptomien. Trh s kryptomenami sa zotavil zo 7 miliárd dolárov na 8.5 miliárd dolárov v priebehu jedného dňa, čo predstavoval nárast 20% (podľa údajov z CoinMarketCap).

Druhé novinky z Číny „Fake news“

Čísla sa opäť začali zelenať a zdalo sa, že všetko sa vracia do „normálu“. V tom sa ale na internete objavili články o tom, že Čína zvažuje vo svojej krajine zakázať predaj a výmenu kryptomien na burzách. Neexistovalo žiadne oficiálne prehlásenie ani potvrdenie od čínskych regulačných orgánov. Tieto novinky sa v kryptokomunite rýchlo rozšírili a spôsobili takzvaný „panic sell“, počas ktorého sa mnoho ľudí snažilo zbaviť a predať svoje kryptomeny zo strachu, že dôjde k poklesu cien a tak k strate ich investícií. Opäť došlo k masívnemu odlivu kapitálu z kryptomien. Iba počas 10 minút cena Bitcoinu (BTC) klesla o $400 zatiaľ čo celková cena BTC na čínskych trhoch klesla pod úroveň $4000.

Všetko nie je také zlé, ako to môže vyzerať

Napriek všetkému cena BTC stále ostáva nad hranicou $4000, čo v dlhodobom hľadisku znamená signifikatný nárast a novú stabilnú pozíciu pre túto menu. Hodnota BTC v tejto dobe pred mesiacom bola o $1000 nižšia.

Ethereum (ETH) je na tom o trochu horšie. Trhová kapitalizácia dosiahla „iba“ $27 miliárd s cenou $290,31 za 1 ETH (v dobe písania článku). Vzhľadom na to, že upgrade ETH siete Metropolis je naplánovaný na tento mesiac, očakáva sa nárast ceny.

Ponaučenie z tohto týždňového diania

Tento týždeň nás iba uistil, aký volatilný a dynamický je trh s kryptomenami. Iba jedna správa, aj keď je falošná, môže mať silný dopad na trhy. Ak by ste si mali zobrať nejaké poučenie z tohto týždňové diana je to, že netreba veriť všetkému, čo je na internete a najdôležitejšie je používať svoju vlastnú hlavu. Koniec koncov sú to len Vaše peniaze a Vy jediný ste za ne zodpovedný.

Pamätajte: tento článok je čisto informatívny a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...