Sledujte nás aj na

Tak sa zdá, že s blockchain projektami vo svete hazardu sa roztrhlo vrece. Tu upútal našu pozornosť Zero Edge, ktorý sa plánuje stať kryptomenou pre online herný priemysel. Jeho ICO už bolo spustené. Zero Edge je decentralizované online kasíno a otvorený protokol, ktorý plánuje ponúkať svojim hráčom 0% „house edge“, bezpoplatkové športové stávky a open-source platformu na vytváranie online hier.

House Edge (výhoda kasína) je hodnota udávaná v percentách, ktorá ukazuje akú veľkú výhodu má kasíno v danej hre nad hráčom. Čím vyššia je hodnota HE, tým je hra výhodnejšia pre kasíno a opačne. Každá z hier má svoju vlastnú hodnotu.“

Zero Edge chce vytvoriť ich vlastnú menu pod názvom Zerocoin (ZERO), ktorá je základnou časťou ich biznis modelu. Adrian Casey, CEO Zero Edge, povedal:

„Zero Edge kasíno je model založený na Metcalfovom zákone a skutočnom raste cien Bitcoinu.“

Zero Edge poskytuje decentralizovanú dôveru práve použitím blockchainu. Všetky hry budú verejne verifikovateľné a uložené do blokov na Ethereum sieti bez negatívnych dopadov na používateľa počas hry. Naviac, Zero Edge Casino bude mať sofistikovaný náhodný číselný generátor (RGN), mechanizmus, ktorý zabezpečí kompletnú náhodnosť jeho hier.

Motív

Adrian Casey,  generálny riaditeľ spoločnosti Zero Edge verí, že súčasným hlavným problémom v priemysle online hazardných hier je fakt, že je riadený podnikmi so zameraním čisto len na zisk, pričom nezvažujú dopad na ich účastníkov.

Casey hovorí: „Jednoduchým riešením tohto problému je vytvorenie platformy, kde je hranie hier zadarmo„.

Hráči nie sú povinní platiť žiadnu fixnú sumu peňazí, aby mohli hrať v kasíne. Takýto cieľ je možné dosiahnuť len vytvorením vlastnej uzavretej ekonomiky s vlastným tokenom, kde hráči nakupujú tokeny za fiat alebo kryptomeny. Keďže ponuka Zero je limitovaná, jeho hodnota je priamo úmerná dopytu.

V Zero Edge vidia ich výhodu oproti konkurentom v ich biznis modeli, ktorý je založený na raste hodnoty jeho tokenov a nie na cash flow vygenerovanom z kasínových hier.

Tím a produkt

V Zero Edge je tím vedený generálnym riaditeľom, ktorý strávil 6 rokov s dvoma najväčšími menami známymi v hazardnom priemysle – Williamom Hillom a Centrebet. Adrian je vybavený dobrým technologickým a marketingovým tímom, z ktorého majú mnohí členovia veľa skúseností s hazardným priemyslom.

Poradenský tím dominuje právnymi expertami, profesionálmi v hazardnom priemysle a ďalšími podnikateľmi z blockchain a krypto sféry. Tu je dôležité podotknúť, že v tomto tíme nedominuje žiadne veľké meno, ale pohľad na ich LinkedIn profily ukazuje, že majú dobré skúsenosti a zameranie na hazardný priemysel. Firma už ICO organizovala vo februári, kedy bol verejnosti ponúknutý nákup limitovaného množstva ZeroCoinov za zníženú cenu.

Ponuku hier, ktoré kasíno bude ponúkať postupne nájdete na ich webovej stránke. Ďalšie sekcie ako športové stávky sú ešte v procese tvorby.

Pohľad autora

Zaujímavým faktom je, že hazard je súčasťou našich životov už od doby pred písanou históriou. Prvé šesťstranné kocky sa datujú od roku 3000 p.n.l v Mezopotámii. To vyústilo do dnešného veľkého hazardného priemyslu, kedy bol  v roku 2005 online globálny hazardný trh na úrovni $37.91 miliárd  a odhaduje sa, že do roku 2020 dosiahne jeho veľkosť $60 miliárd (kumulovaná ročná miera rastu 9.5%).

Zero Edge si vybral veľmi dobrú oblasť, ktorú chcú obohatiť blockchain technológiou. Skutočnosť, že majú už v rukách prvotný produkt, je obzvlášť upokojujúca. Pre začínajúcich investorov to môže byť dobrá prvá voľba ICO. Spoločnosť vo februári začala zvýhodnený predpredaj tokenov, ktorý o pár dní končí. Hlavná ICO fáza bude prebiehať od 15. apríla 2018.

Predpredajová cena: 1 ETH = 60,400 ZERO

Cena v hlavnom ICO: 1 ETH = 24,000 ZERO

Užitočné odkazy

Článok odzrkadľuje názor autora a v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo.

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...