Sledujte nás aj na

Za posledných 24 hodín sa celkový trh s kryptomenami zvýšil zo $387 miliárd na $408 miliárd. Za tento nárast o viac ako $21 miliárd môže do značnej miery schválenie od Ministerstva finančných služieb v New Yorku a prebiehajúca konferencia Consensus v New Yorku, ktorá každoročne zvyšuje záujem o kryptomeny. Najsilnejšie kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum zaznamenali rast v rozsahu 3 % až 7 %, zatiaľ čo altcoiny ako Zcash (ZEC), alebo menej známe Aelf (ELF), Cyber ​​Network (KNC) a Enigma vzrástli v rozsahu 10 % až 50 %.

Zcash trhá rekordy

14. máj bol pre anonymnú kryptomenu Zcash (ZEC) jedným z najlepších dní tohto roka. Hodnota ZEC narástla až o 55 % po tom, ako bol zalistovaný na Gemini, jednej z najväčších kryptomenových búrz v USA. Táto burza je vedená najznámejšími dvojčatami v kryptosfére, bratmi Winklevoss-ami. Po oficiálnom vyhlásení od Gemini sa cena Zcash zvýšila z $252.8 na $345.56.

Vývoj Zcash za posledné 3 dni.

ZEC však nestratil paru a pokračuje v raste. V čase písania článku sa cena pohybovala na úrovni $366 s trhovou kapitalizácou $1.43 miliardy a 24 hodinových objemom obchodovania viac ako $0.54 miliardy. Napriek silnému nárastu ceny, indikátory ako RSI ukazujú, že hodnota ZEC sa v krátkodobom horizonte ešte zvýši.

Zcash vykazuje najväčší 24 hodinový rast zo všetkých kryptomien.

Schválenie od regulačného orgánu

Kryptomeny zamerané na anonymitu a súkromie majú vo všeobecnosti ťažkosti získať vyšší podiel na trhu kvôli obavám investorov z potenciálneho zákroku zo strany regulačných orgánov. V uplynulom mesiaci japonská vláda a Agentúra pre finančné služby (FSA) obmedzili kryptomenové burzy, čo sa týka obchodovania anonymných kryptomien. Japonské orgány majú totiž z anonymných kryptomien, ako sú Zcash alebo Monero, obavy z prania špinavých peňazí zločincami.

„Anonymné kryptomeny, ako je Zcash, majú menšiu trhovú kapitalizáciu, pretože ľudia si nie sú istí, či sa regulátori budú s týmto typom technológií vedieť vyrovnať. Dnes sa však ukazuje, že prostredníctvom vzdelávania, spolupráce a správnych kontrolných systémov sa regulačné orgány môžu spoľahnúť na technológiu ochrany súkromia, „povedal Winklevoss.

Mnohých investorov pozitívne prekvapilo rozhodnutie Ministerstva finančných služieb v New Yorku (NYDFS) o schválení zalistovania a obchodovania ZEC na burze Gemini. Medzi ostatné schválené kryptomeny patria Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin. Je nutné poznamenať, že toto schválenie ZEC od NYDFS robí z Gemini prvú oficiálne licencovanú burzu, ktorá má schválené obchodovanie anonymnej kryptomeny.

Podrobnejšie informácie o Zcash sa dočítate v našom článku tu.

Záver

Tradiční investori anonymné kryptomeny vo všeobecnosti obchádzali zo strachu z intervencie regulátorov, v dôsledku čoho si kryptomeny ako Zcash alebo Monero vybudovali reputáciu akýchsi digitálnych peňazí pre zločincov. Oficiálne schválenie Zcashu od regulačného úradu je preto zásadným míľnikom pre anonymné kryptomeny.

Už dlhšiu dobu prebieha boj o lídra anonymných kryptomien. Doteraz sa za vedúcu anonymnú kryptomenu považovalo Monero, avšak súčasný vývoj pomaly mení bilanciu sily a je možné, že čoskoro sa Zcash stane lídrom vo svojej kategórii.

 

Zdroj: forbes.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...