Sledujte nás aj na

Vývoj ceny BTC bol za posledné dva mesiace dôkazom, že je možné považovať ho za synonymum volatility. Koncom októbra sa najznámejšia kryptomena obchodovala tesne pod hranicou $6,000. Následne pred Vianocami vyvrcholilo pomerne konštantné zvyšovanie ceny v priebehu novembra. Prudké stúpanie ale aj prudký pád pripomenul každému, že treba investovať iba to, čo môže stratiť. Prepad z $20,000 na $13,000 trval iba 5 dní. Po ňom prišlo na rad takzvané „flag“ obdobie, trvajúce dodnes.

Na margo opísaného vývoja sa vyjadril aj Dr. Julian Hospktorý je spoluzakladateľom a prezidentom spoločnosti TenX. Spoločnosť bola založená v roku 2015 v Singapure a vyzbierala $80 miliónov v jednom z najväčších počiatočných ponúk tokenov (ICO). Tento projekt pracuje na tom, aby sme mohli instantne míňať svoje kryptomeny. Súčasťou projektu je peňaženka pre viaceré kryptomeny, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu. Po následnej registrácii si môžete vybaviť aj platobnú kartu. O niečo podobné sa snaží aj úspešná služba Revolut. Najlepšie to vystihuje veta z whitepaper projektu:

V TenX pracujeme na tom, aby sa kryptomenovým kapitálom dalo platiť instantne“

 

Julian sa v nedávnom rozhovore vyjadril k súčasnému vývoju na krypto trhu. Jeho vyjadrenia majú slušnú váhu, nakoľko vedie jeden z najúspešnejších projektov podľa coinmarketcap.com. O nedávnom prepade ceny Bitcoinu povedal:

„Pre ľudí, ktorí sledujú dianie na trhu, to bol vlastne vítaný prepad. Tento pokles pre nás bol veľmi, veľmi zdravý, a niektorí z nás využili príležitosť, pretože zrazu sme mali 40-45 percentné zľavy z maxima.“

Je záver roka a ako je zvykom, pripravujú sa sumarizácie roku 2017 alebo predpovede na nadchádzajúci rok. Ani Julian sa nevyhol otázke o cene BTC v roku 2018. Jeho odpoveď znie pomerne „volatilne“:

„Myslím, že uvidíme, ako Bitcoin dosiahne 60,000 USD, ale tiež si myslím, že uvidíme, ako Bitcoin dosiahne 5,000 USD. Otázkou však je: „Ktoré z nich bude skôr?“

Dlhodobé hľadisko

Z dlhodobého hľadiska ale rozhodne nevidí koniec BTC alebo blockchainových projektov, ktoré majú reálny prínos do odvetvia a spoločnosti. Horšie sa už predpovedá budúcnosť projektov, patriacich do kategórie „shitcoinov“, čo je paradoxne prínosné pre kryptomeny ako celok. Oddeliť „burinu od zrna“ je očividne prirodzený proces v každom odvetví. Hosp povedal:

„Nemyslím si, že to bude bublina, ktorá sa zrazu rozpadne a všetci stratia peniaze, ale myslím, že postupne všetky coiny a všetky aktíva s veľmi malým využitím alebo hodnotou stratia ťah, a ten sa presunie do projektov, ktoré skutočne prinášajú hodnotu, prinášajú nové technológie a skutočne ich ľudia používajú.“

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...