Sledujte nás aj na

Investori populárnej kryptomenovej burzy KuCoin vyjadrujú obavy týkajúce sa záhadného ústredia spoločnosti KuCoin v Hongkongu.

Sídlo firmy KuCoin je prázdne

Hongkongský kryptomenový žurnalista Jackson Wong zverejnil investigatívnu správu týkajúcu sa ústredia spoločnosti KuCoin, ktorá má mať sídlo v Hongkongskej štvrti Wan Chai na ulici 300 Lockhart Road. V priebehu posledných rokov KuCoin mal údajne okupovať 20. poschodie komerčnej budovy Kiu Fu, ktorú má mať v prenájme od spoločnosti Smart Team International Consultants Ltd.

Celú investigatívnu správu nájdete tu.

Wong v správe uviedol, že osobne navštívil obchodnú budovu Kiu Fu vo Wan Chai v Hongkongu, aby si overil, že 20. poschodie je skutočným ústredím spoločnosti KuCoin. Wong zvonil na zvonček, spovedal zamestnancov 20. poschodia a taktiež požiadal o stretnutie s predstaviteľmi Smart Team International Consultants. Na jeho prekvapenie sa však dozvedel, že Smart Team opustil budovu pred rokmi.

Wong v správe napísal:

Pani pracujúca v tejto budove mi povedala, že tam nie je ani jedna osoba z Smart Team. Povedala mi, že sa pred niekoľkými rokmi presťahovali. Spýtal som sa jej, či sa niekedy počula o burze KuCoin alebo o spoločnostiach zameraných na kryptomeny. Povedala, že nikdy nič také nepočula, a to pracuje na tomto mieste niekoľko rokov.

KuCoin: Honkgonské sídlo je len pre poštu

KuCoin 12. augusta reagoval na článok a vydal oficiálne oznámenie na svojom Reddit kanály /r/KuCoin. Spoločnosť sa vyjadrila, že jej sídlo v Hong Kongu je v naozaj prázdne a skutočné sídlo spoločnosti je v Singapure.

The Clarifications on KuCoin Office Locations from r/kucoin

Tím KuCoin tvrdí, že adresa uvedená na webovej stránke bola len poštovou adresou jednej z mnohých dcérskych spoločností KuCoin, a že spoločnosť sídli v Singapure už nejaký ten čas.

Napriek tomu zostáva nejasné, prečo by spoločnosť mala používať adresu budovy, v ktorej nikdy nesídlila.

Spoločnost KuCoin sa k článku vyjadrila:

„Vyskytli sa zvesti, že centrálna kancelária KuCoin v Hongkongu je prázdna. Verejné adresy spoločnosti KuCoin v Hongkongu sú iba poštovou adresou jednej z mnohých dcérskych spoločností spoločnosti KuCoin. KuCoin Headquarters sídli v Singapure. KuCoin bola vždy svetovou firmou s viac ako 300 zamestnancami a štyrmi hlavnými kanceláriami v Číne, na Filipínach, v Singapure a v Thajsku.“

Obavy investorov

Obavy investorov z legitímnosti KuCoin sú oprávnené, kedže táto burza je jediná z popredných kryptomenových búrz, ktorá udržuje prevádzku a sídlo spoločnosti v tajnosti.

Wong, autor tejto investigatívnej správy ako prvý človek prinútil spoločnosť KuCoin, aby bližšie objasnila svoje sídlo. Wong vo svojej správe taktiež rozoberal potenciálny Exit scam, v ktorom by predstavitelia tejto burzy mohli pomerne jednoducho zmiznúť s financiami svojich investorov bez toho, aby ich bolo možné vystopovať. Jedná sa však len o teoretický scenár. Je zrejmé, že vzhľadom na vysoké výnosy, ktoré generujú kryptomenové burzy, je pravdepodobnosť, že KuCoin iniciuje Exit scam, veľmi nízka.

Široko uznávaný trejder Crypto Randy v rozhovore pre médium CryptoSlate povedal:

„Takéto veci sa v kryptosfére dejú často, ale zdá sa, že burza (KuCoin) je stále nažive. Nechcem použiť slová ako exit scam, dokým si tým nebudeme istý alebo sa to skutočne nestane. Bez ohľadu na to odporúčam, aby ste neverili žiadnej burze. Okrem aktívneho obchodovania nie je veľa dôvodov na to, aby ste si na nich svoje kryptomeny uchovávali. Bezpečnosť je dôležitejšia ako pohodlie.

Záver

Keďže KuCoin je jednou z najväčších kryptomenových búrz na globálnom trhu, ak bude naďalej udržiavať svoju činnosť v tajnosti a skrytú od verejnosti, investori môžu stratiť dôveru v legitímnosť tejto burzy. Vo všeobecnosti by ste kvôli bezpečnosti svoje kryptomeny nemali dlhodobo držať na burzách, ale v peňaženkách, od ktorých vlastníte privátne kľúče.

Vďaka dlhodobému rastu a reputácii môže byť pre burzu prospešné zverejnenie adresy jej sídla, tak ako v priebehu posledných rokov urobili Coinbase, UPbit, Bitfinex, Bittrex a Binance.

 

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...