Sledujte nás aj na

Podľa juhokórejských médií štátna spravodajská agentúra Soulu našla dôkazy o tom, že Severná Kórea bola za nedávnymi útokmi na juhokórejské kryptomenové burzy. V týchto útokoch bolo odcudzených najmenej $7 miliónov v kryptomenách. Niektoré zdroje ale hovoria o škode až $87.2 miliónoch.

Útoky na juhokórejské burzy

Osobné údaje zhruba 30,000 ľudí boli v júni tohto roka odcudzené z populárnej kryptoburzy Bithumb. Miestne médiá uviedli, že hackeri požadovali od spoločnosti Bithumb $5.5 miliónov výmenou za to, že nevymažú osobné údaje používateľov.

Podľa objemu denného obchodu, Bithumb je najväčšou kryptoburzou v Južnej Kórei a patrí medzi 5 najväčších kryptobúrz na svete.

Zdroje citované tlačovou agentúrou Yonhap tvrdia, že Juhokórejská národná spravodajská služba (NIS) našla spojenie medzi týmito incidentmi a predchádzajúcou severokórejskou nelegálnou kybernetickou činnosťou. Severná Kórea je známa tým, že prevádzkuje sofistikovanú sieť hackerov, ktorej sú pripisované viaceré útoky na juhokórejské štátne a súkromné zariadenia.

V septembri došlo k druhému rozisiahlemu útoku, počas ktorého boli odcudzené kryptomeny z burzy Coinis. Národná informačná agentúra Južnej Kórei má podzrenie, že aj za týmto útokom stojí Severná Kórea.

Stopy vedú k použitiu rovnakého kódu, aký bol použitý pri útoku v roku 2014 voči spoločnosti Sony, ako protest voči vydaniu filmu zobrazujúceho zosmiešňovanie a vraždu lídra štátu Kim Jong-Una. Dôkazy boli teraz postúpené prokurátorom.

Kryptomeny sú považované za výborný spôsob, akým by sa Severná Kórea dokáže dostať sa k finančnému kapitálu a vyhnúť sa tak ťažkým ekonomickým sankciám.

Odhaduje sa, že 2 milióny ľudí v Južnej Kórei vlastní nejakú kryptomenu, akou je Bitcoin alebo Ethereum.

Zdroj: dailysabah.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...