Sledujte nás aj na

Tím vývojárov platformy Tether včera zistil, že pomocou škodlivého malware došlo k odcudzeniu prostriedkov z Tether pokladnice. Aby nedošlo k ďalšiemu narušeniu Tether ekosystému a krádežiam, vývojári okamžite podnikli nižšie uvedené kroky.

19. novembra 2017 bolo z pokladnice Tether Treasury odcudzených USDT v hodnote $30,950,010 a následne odoslaných na neoprávnenú adresu. Útočník drží finančné prostriedky na adrese: 16tg2RJuEPtZooy18Wxn2me2RhUdC94N7r. Ak sa dostanete k USDT tokenom z vyššie uvedenej adresy, alebo z akejkoľvek následnej adresy, ktorá tieto tokeny dostane, neprijmite ich, pretože boli označené a nebudú Tetherom spätne zameniteľné za USD.

USDT je kryptomenové aktívum vydávané na Bitcoin blockchaine prostredníctvom tzv. Omni Layer protokolu. Každá jednotka USDT je krytá americkým dolárom, ktorý drží spoločnosť Tether vo svojich rezervách a môže byť zamenený za fyzický dolár v platforme Tether.

Oficiálne stanovisko spoločnosti Tether: „Vzhľadom na to, že spoločnosť Tether je emitentom aktíva USDT, nepovolíme spätný výkup žiadneho z ukradnutých tokenov. Momentálne sme v procese pokusov o znovuzískanie tokenov, aby sme zabránili ich vniknutiu do širšieho ekosystému.“

Spoločnosť Tether podniká náležité opatrenia

K vyriešeniu tohto problému spoločnosť Tether podnikla nasledovné opatrenia:

  • Peňaženka tether.to bola dočasne zmrazená. Momentálne prebieha dôkladné vyšetrovanie príčiny útoku, aby sa v budúcnosti zabránilo podobným nepríjemnostiam.
  • Pre komunitu spoločnosť zabezpečuje novú verziu Omni Core (Omni Core je softvér používaný užívateľmi Tether na podporu transakcií Omni Layer). Nová verzia by mala zabrániť akémukoľvek pohybu ukradnutých tokenov z adresy útočníka. Silne naliehame na všetkých užívateľom spoločnosti Tether, aby si okamžite nainštalovali tento softvér, čím zabránia vniknutiu odcudzených tokenov do ekosystému. Opäť platí, že žiadne tokeny z adresy útočníka nebudú vykúpené. Všetky kryptomenové burzy, peňaženky a iní užívatelia Tether by si preto mali tento softvér ihneď nainštalovať, aby zabránili strate. Link na novú verziu softvéru nájdete na GitHube.
  • Spolu s Nadáciou Omni spolupracuje Tether na nájdení riešenia, ktoré umožní získať späť tokeny a odstrániť hard fork vytvorený vyššie uvedenou aktualizáciou softvéru. Po dokončení aktualizácie protokolu poskytne Nadácia Omni všetky potrebné aktualizované binárne súbory pre používateľov. Tieto zostavy nahrádzajú binárne súbory uvedené vyššie v Tether.to. Po dokončení aktualizácie protokolov Omni Layer bude Tether môcť získať odcudzené tokeny a vrátiť ich do pokladnice.

Vydávanie USDT tokenov týmto útokom ovplyvnené nebolo a všetky Tether tokeny zostávajú plne podporované aktívami v Tether rezervách. Jediné tokeny, ktoré nebudú spätne vykúpené, sú tie, ktoré boli včera ukradnuté z pokladnice Tether. Tieto tokeny budú vrátené do pokladnice po následnej aktualizácii protokolu Omni Layer.

Zdroj: tether.toZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...