Sledujte nás aj na

Spoločnosť s názvom Xapo vyvinula zaujímavý produkt pre uchovávanie kryptomien: trezory o ktorých sa hovorí, že sa nachádzajú hlboko pod zemou. Podľa dvoch klientov tejto spoločnosti, trezory v súčasnoti spravujú kryptomeny v hodnote približne $10 miliárd.

Bitcoin a kryptomeny si vo všeobecnosti treba dobre chrániť. Držať kryptomeny na burze je rizikové, a tak si ich väčšina ľudí drží v kryptomenovej peňaženke, ideálne v takej, od ktorej používatelia vlastnia súkromné kľúče.

O tom, ako fungujú kryptomenové peňaženky sa dozviete v článku tu.

Existuje niekoľko druhov peňaženiek, každá so špecifickými plusmi a mínusmi. Avšak najnovšie si ľudia svoje digitálne úspory a investície nechávajú uchovať v podzemných trezoroch.

Bitcoiny v podzemí

Spoločnosť Xapo vlastní podzemné trezory, ktoré sú podľa nich rozptýlené na viacerých miestach naprieč piatimi kontinentami. Tieto trezory obsahujú servery. Všetky dôverné informácie, ako sú súkromné ​​kľúče od peňaženiek a kryptografické materiály, sú fyzicky uložené na offline serveroch, ktoré nikdy neboli a nikdy ani nebudú mať prístup k internetu alebo akémukoľvek inému druhu siete.

Tieto trezory obsahujú niekoľko vrstiev kryptografickej bezpečnosti. Medzi ne patria napríklad viacfaktorová autentikácia alebo segmentácia (rozdelenie) súkromného kľúča.

Navyše, servery sú strážené ľuďmi a sú ošetrené aj automatizovanými bezpečnostnými opatreniami. Trezory sú chránené 24 hodín denne a sú umiestnené tak, aby boli chránené pred stratou, ak by došlo ku katastrofickej udalosti.

Výber Bitcoinov trvá asi dva dni. Počas týchto dní spoločnosť preveruje žiadateľa a podrobuje ho bezpečnostnej previerke na overenie totožnosti. Po overení totožnosti a iných bezpečnostných opatrení sú požadované BTC prenesené z trezoru na peňaženku Xapo.

Záver

Spoločnosť Xapo, ktorá bola na trh uvedená v roku 2014, sa preslávila na konci minulého roka, keď odkúpila švajčiarsky bunker za účelom skladovania Bitcoinov. Podľa spravodajského média Bloomberg, Xapo momentálne spravuje a chráni približne 7 % celkového počtu BTC na svete. Ak je to pravda, znamenalo by to, že len 4 roky stará spoločnosť Xapo, má viac „vkladov“ ako 98% z približne 5,670 bánk v USA.

Napriek centralizovanejšej povahe a neúplnej kontrole nad financiami, koncept ktorý táto spoločnosť ponúka je zaujímavou alternatívou pre bezpečné ukladanie kryptomien.

 

Zdroj: bloomberg.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...