Sledujte nás aj na

Ratingová agentúra Weiss Crypto Ratings zverejnila svoju výročnú správu týkajúcu sa vývoja v oblasti kryptomien. Z reportu vyplýva, že z pohľadu technológie a všeobecnej adopcie je na tom najlepšie XRP, EOS a bitcoin.

Objem transakcií rastie napriek poklesu cien

Divízia zmienenej agentúry, ktorá sa zameriava na digitálne aktíva posudzovala celkovo 122 kryptomien a tokenov. Medzi azda najdôležitejší záver, ku ktorému spoločnosť Weiss Ratings dospela, je fakt, že adopcia kryptomien má stúpajúcu tendenciu. A to aj napriek tomu, že cena samotných digitálnych aktív už dlhšiu dobu klesá alebo prinajlepšom stagnuje.

Analytici z agentúry uvádzajú:

Keďže ceny dramaticky klesli, mnohí ľudia predpokladali, že záujem o prijatie kryptomien bude rovnako klesať. Údaje však ukazujú, že to tak nie je. Dôležitý segment priemyslu sa tešil pozoruhodnému nárastu objemu transakcií, kapacity sietí ako aj ich samotnej bezpečnosti.

To všetko vďaka neustálemu vývoju a rozvoju základnej technológie, na ktorej kryptomeny stoja.

Z technologického hľadiska je víťazom XRP

Weiss Ratings v samotnom hodnotení uvádza, že primárnym kritériom, podľa ktorého monitorované kryptomeny a tokeny bodovala, bola kombinácia ich technológie a adopcie. Z tohto pohľadu obsadil prvú priečku natívny token siete Ripple – XRP. Za ním sa umiestnil EOS a na treťom mieste sa ocitol bitcoin. V prvej desiatke sa ďalej objavili Ethereum, Cardano, Steem, NEO, ZCash, Litecoin a Stellar.

K uvedenému poradiu treba dodať, že Weiss Ratings ho zostavuje na základe dlhodobých vízií daných projektov a neberie do úvahy možný krátkodobý rast či pokles. Toto hodnotenie je tým pádom určené prevažne investorom, ktorí berú investíciu do digitálnych mien ako dlhodobú záležitosť.

Z dlhodobého hľadiska je totiž podľa autorov správy XRP najvážnejším konkurentom pre SWIFT, EOS je z technologického hľadiska vyzývateľom konkurenčného Etherea a bitcoin sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane obľúbeným uchovávateľom hodnoty pre mnohých investorov.

Weiss Rating: V roku 2019 dosiahne Bitcoin nové rekordy, XRP sa môže stať najhodnotnejšou kryptomenou

Bitcoin poskočil vďaka Lightning Networku

Súbežne so zmieneným rebríčkom publikovala agentúra Weiss Ratings aj celkové hodnotenie monitorovaných kryptomien a tokenov.  Napriek tomu, že podľa správy zaznamenali viaceré projekty výrazné zlepšenie, najlepšiu známku akú vybraným kryptomenám Weiss Ratings udelila bola „B-“. Toho hodnotenie zhodne dostali EOS, Bitcoin, XRP a BNB. V prípade tokenu burzy Binance však agentúra dodáva, že hodnotenie bolo ovplyvnené nedávnym nárastom jeho ceny, ktorý nemusí byť trvalo udržateľný.

Bitcoin si pritom oproti minulému vydaniu polepšil o jeden stupeň. Analytici zobrali totiž do úvahy progres, ktorý sieť za ten čas spravila, predovšetkým implementáciu off-chain riešenia v podobe Lightning Network. EOS a XRP si svoje pôvodné hodnotenie udržali, zatiaľ čo z pohľadu trhovej kapitalizácie druhý najsilnejší kryptomenový projekt, Ethereum, sa nedostala ani do TOP 5.

Zdroj: weissratings.com

Zvyšok kryptomien v rebríčku dostal hodnotenie „C-“ (27 digitálnych mien), „D-“ (75 projektov) a veľmi slabé hodnotenie, „E-“, dostalo 16 (monitorovaných coinov).

Pri pohľade na obrázok vyššie je vidieť, že rovnako ako v celkovom rebríčku, aj v tomto je prvá trojka rovnaká. Na prvé miesto sa však pred XRP zastal EOS. Bitcoin si udržal svoju tretiu pozíciu. V prvej desiatke sa objavila aj kryptomena so snáď najlepším marketingom – TRON (TRX).

Víkendový ฿ulletin: Detailný pohľad na Tron, BitTorrent token a jedno z najrýchlejších ICO v histórii

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...