Sledujte nás aj na

Ratingová agentúra Weiss Rating zverejnila prognózu vývoja trhu s kryptomenami pre tento rok. Viaceré z jej predpovedí sú prinajmenšom zaujímavé.

Weiss Rating vidí rok 2019 v pozitívnom svetle

Popredná nezávislá ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1971, vydala novú správu týkajúcu sa vývoja jednotlivých kryptomien v tomto roku. Vychádza z týždenne aktualizovaných údajov, ktoré sú založené na prelomovom modely analyzujúcom tisíce údajov o investičných rizikách každej kryptomeny, potenciálnych ziskoch, technológiách a adopcii v reálnom svete.

V rámci zmienenej správy agentúra publikovala sedem technologických prognóz týkajúcich sa kryptomien a technológie blockchain, pričom väčšina z nich je pozitívna.

Etherum: Vývojári sa zhodli na čase spustenia Constantinople hard forku

Bitcoin bude čoraz viac využívaný ako nástroj na uchovanie hodnoty

Pre tím analytikov predstavuje Bitcoin bezpečný spôsob ako investovať svoje finančné prostriedky. Prevádzanie BTC, respektíve platby s nim sú efektívne, lacné a rýchle. Agentúra je presvedčená, že v tomto ohľade neexistuje pre BTC žiadna konkurencia, ktorá by ho mohla poraziť.

Náklady na držanie Bitcoinu sú prakticky nulové. Je mimoriadne bezpečný a efektívny. Zároveň nemôže byť zabavený nijakou vládou. Žiadna iná kryptomena neposkytuje takúto kombináciu vlastností. A v dôsledku toho žiadne ďalšie aktíva v súčasnosti nemôžu konkurovať Bitcoinu. Výsledok: Bitcoin je na dobrej ceste stať sa skutočným digitálnym zlatom.

Cena Bitcoinu opäť stúpne a dosiahne nové all-time-high

Napriek tomu, že autori správy neuvádzajú konkrétne obdobie v roku a ani samotnú cenu, ktorú Bitcoin dosiahne, sú presvedčení, že BTC prekoná svoje maximum z roku 2017, ktoré sa pohybovalo na úrovni $19,783.

Za svoju existenciu zažil Bitcoin do roku 2018 štyri medvedie trhy s poklesom o 70 % a viac. Samozvaní odborníci ho pritom zakaždým odsudzovali na zánik. Po poklese však vždy nasledoval prudký rast – bull run, ktorý priniesol zisk až 6,300 %. Rovnaký scenár (pokles) zažila táto kryptomena aj počas uplynulého roku. To, čo si však málokto uvedomuje, je fakt, že v dôsledku poklesu cien odišla z trhu väčšina špekulantov a takzvaných „weak hands“ (obchodníci, ktorí nemajú investičný plán, alebo im chýbajú zdroje na ich realizáciu). Naproti nim, rozumní investori posilnili svoje pozície a nakúpili ešte väčšie množstvo Bitcoinov.

Kryptomenový trh v roku 2018: Čo všetko spôsobilo súčasnú situáciu?

Niektoré altcoiny zaznamenajú extrémy nárast svojej hodnoty

Analytici z Weiss Rating sa domnievajú, že podobne ako Bitcoin, aj niektoré altcoiny zaznamenajú masívny nárast. Zároveň však upozorňujú, že táto pozitívna predpoveď sa týka len niektorých kryptomien, predovšetkým tých, ktoré majú skutočnú pridanú hodnotu.

Altcoiny sú zvyčajne menej známe a likvidné. Ale aj medzi nimi sa nájde niekoľko projektov s vynikajúcou technológiou, ktorá im môže priniesť zvyšujúcu sa adopciu v reálnom svete. Tento fakt im môže v konečnom dôsledku pomôcť prinavrátiť sa na svoje najvyššie hodnoty z roku 2017. Niektoré z nich môžu pritom dosiahnuť až 20-násobok ich predchádzajúcej najvyššej ceny.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Vybraná skupina kryptomien vybuduje Internet 3.0

Tím Weiss Cryptocurrency Rating uviedol, že projekty ako EOS, Cardano (ADA) a Holochain (HOT) môžu prispieť k rozvoju novej paradigmy na internete.

Kryptomeny ako EOS, Cardano, Holochain sú v súčasnosti lídrami budovania Internetu 3.0 – bezpečnejšej a udržateľnejšej celosvetovej siete. Aj napriek tomu, že konkurencia v tejto oblasti stále narastá, ak vyššie uvedené projekty uspejú, ich celková trhová kapitalizácia by sa mohla rátať v biliónoch dolárov.

Niektoré kryptomeny narušia tradičný svet bankovníctva

Analytici ratingovej spoločnosti veria, že XRP a Stellar budú zohrávať vedúcu úlohu pri optimalizácii a reforme tradičného bankového systému. Pripúšťajú dokonca myšlienku, že XRP sa môže nakoniec stať kryptomenou číslo 1.

XRP a Stellar majú potenciál zmeniť finančné trhy, predovšetkým z hľadiska rýchlych a lacných prevodov. Ak sa spoločnosti Ripple podarí prebrať pozíciu SWIFTu, existuje šanca, že sa XRP stane svetovou kryptomenou číslo 1.

Bitcoin Cash a Bitcoin SV čaká zánik

V jedinej negatívnej predpovedi pre rok 2019 bola agentúra obzvlášť kritická voči niektorým kryptomenám. Predovšetkým tým, ktoré vznikli ako hard fork Bitcoinu. Menovite ide o Bitcoin Cash a Bitcoin SV.

Mnohé z kryptomien čaká z jednoduchého dôvodu zánik. Neprinášajú totiž prakticky nič nové. Tento osud môže postihnúť aj tie, ktoré sú aktuálne v TOP10 : Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že časom stratia svoju hodnotu.

Do TOP10 sa dostanú nové kryptomeny

Tím sa domnieva, že k významnej zmene dôjde aj v oblasti pozícií v aktuálnom rebríčku kryptomien.

Nové kryptomeny, respektíve tokeny, ako je Holochain, Hedera Hashgraph a iné, by mohli v roku 2019 zaznamenaný masívny nárast, ktorý ich môže dostať až do TOP10 . Ide o projekty, ktoré použitím distribuovaného konsenzu prinášajú spôsob, vďaka ktorému môžu ľudia bezpečne vykonávať transakcie bez potreby dôveryhodného sprostredkovateľa.

 

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...