Sledujte nás aj na

Americká ratingová agentúra Weiss Crypto Ratings po prvýkrát vo svojej histórii hodnotenia kryptomien a tokenov udelila bitcoinu (BTC) rating „A-„. Túto známku odôvodnila tvrdením, že v súčasnosti potenciálne výnosy z investovania do tejto kryptomeny prevyšujú riziká, pričom vyzdvihla prebiehajúce aktualizácie ako aj  stabilitu siete Bitcoin.

Cesta od hodnotenia „C“+ k „A-„

Weiss Crypto Ratings, odnož etablovanej investičnej ratingovej agentúry Weiss Ratings, zaradila v najnovšom ratingovom rebríčku bitcoin medzi top kryptomeny. Ten od roku 2018 zostavuje na základe analýzy predovšetkým dvoch oblastí: technológie projektu a adopcie danej kryptomeny či tokenu.

Bitcoinu ako najznámejšej, a zároveň najsilnejšej kryptomeny z pohľadu trhovej kapitalizácie tak trvalo niečo viac ako rok, kým dostal druhé možné najvyššie hodnotenie. V rámci prvého vydania rebríčku (2018) bol pritom ohodnotení len známkou „C+“.

Podľa slov zakladateľa agentúry Weiss Ratings, Martina D. Weissa, stojí za vyšším hodnotením bitcoinu nielen jeho prudké zvýšenie ceny za posledné mesiace, ale predovšetkým zníženie technických prekážok a aktívna práca vývojového tímu na prijímaní nových funkcionalít.

V rámci piatich kritérií, ktoré Weiss Crypto Ratings zohľadňuje (celkové hodnotenie, adopcia, technológia, investičný výnos a investičné riziko) získal bitcoin najvyššie hodnotenie až v štyroch. Jedinou oblasťou, kde podľa analytikov stále stráca je jeho technologický aspekt. V rámci hodnotenia tejto kategórie sa nedostal ani do top 10.

10 dôvodov podporujúcich Bitcoin maximalizmus

Dlhodobý líder hodnotenia, EOS, si pohoršil

Viacnásobný víťaz predošlých hodnotení, EOS, si pohoršil a dostal hodnotenie „B-„. Kým z hľadiska adopcie dosahuje podľa analytikov táto kryptomena výborné výsledky, v prípade investovania označili jeho pomer rizikovosti a výnosnosti ako slabý a v tejto kategórii mu udelili známku „D-„. Súbežne s tým vyjadrila agentúra aj vážne pochybnosti týkajúce sa otázky centralizácie tohto projektu.

Druhá najsilnejšia kryptomena, ether, získala celkove hodnotenie „B+“. K nemu jej výrazne dopomohli najvyššie známky v kategórii technológia a adopcia. Výslednú známku jej však znížilo hodnotenie v oblasti rizikovosti investície.

V rámci prvej päťky sa popri bitcoine, etheru a EOSe umiestnil aj natívny token siete Ripple, XRP, a litecoin (LTC). Posledný menovaný získal rovnako ako aj EOS hodnotenie „B-„.

Ak sa pozrieme na zoznam kryptomien a tokenov z pohľadu celkovej trhovej kapitalizácie, rebríček od Weiss Crypto Ratings viac menej zodpovedá tomuto poradiu v rámci prvej päťky. Jedinou výnimkou je Bitcoin Cash, ktorý sa v najnovšom hodnotení umiestnil až na 20 mieste.

Zdroj: weisscrypto.com

Zdroj: decrypt.coZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...