Sledujte nás aj na

Miliardár a investor Warren Buffett si myslí, že technológia blockchain je dôležitá a zaujímavá. O Bitcoine však nie je až taký presvedčený.

Predseda a výkonný riaditeľ nadnárodného konglomerátu Berkshire Hathaway v rozhovore pre Becky Quick zo CNBC zopakoval svoje dlhotrvajúce názory na Bitcoin, kde nazval spôsob ako niektorí ľudia vnímajú Bitcoin ‘ilúziou’.

„Je veľmi dômyselný a blockchain je dôležitý, ale Bitcoin nemá žiadnu jedinečnú hodnotu,“ povedal Buffett. „Nič neprodukuje, celý deň sa na neho môžete pozerať, a nevzniknú z neho žiadne malé Bitcoiny ani nič podobné.“

Priznáva že Bitcoin a blockchain mu vysvetlili iní ľudia, a dodáva:

„Ľudia si vysnívajú, že niečo takéto im zmení život. Je veľmi dômyselné nájsť spôsob, ako obmedziť ponuku a sťažiť vytváranie ďalšej ponuky v budúcnosti, ale blockchain nezávisí na Bitcoine.“

Ďalej už nerozviedol prečo považuje blockchain za dôležitý. Buffett však poznamenal, že J.P. Morgan Chase spúšťa svoju vlastnú kryptomenu naviazanú na dolár, JPM Coin. Nie je jasné, čo si myslí o tomto konkrétnom využití blockchainu.

J.P. Morgan vydává první kryptoměnu pod záštitou banky, která má změnit platební byznys

Rovnako ako Buffett, generálny riaditeľ spoločnosti J.P. Morgan Jamie Dimon už dlho útočí na BTC. V roku 2017 ho označil za „podvod“, aj keď neskôr povedal, že ľutuje tento komentár aj napriek pretrvávajúcim výhradám.

Jed na krysy na druhú

Buffettov názor na BTC je dobre známy. Už v roku 2014 varoval investorov, aby sa mu vyhli.

Vlani v máji počas každoročného stretnutia akcionárov Berkshire nazval BTC „Krysím jedom na druhú“ a poznamenal, že je to „neproduktívne aktívum“.

„Cena Bitcoinu je závislá od jednotlivcov, ktorí chcú zaplatiť viac za každú mincu, než predtým,“ povedal.

Podobne predpovedal v januári 2018, že BTC dospeje ku „zlému koncu“ a zdôraznil, že Berkshire nebude nikdy s bitcoinom obchodovať.

Bitcoin, kryptomeny a blockchain: Čo nám vlastne ponúkajú?

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...