Sledujte nás aj na

Walmart Inc. je americká maloobchodná spoločnosť. Walmart je najväčší predajca zliav na svete, a je pripravený na používanie technológie Blockchain v obchodoch s potravinami. O správe  informovala agentúra Bloomberg 23. apríla.

Frank Yiannas, viceprezident pre bezpečnosť potravín a zdravie, to vyhlásil v pondelok na blockchain konferencii MIT Technology Review v Cambridge, Massachusetts. Yiannas povedal, že blockchain dokázal skrátiť čas potrebný na sledovanie produkcie zo šiestich dní, na dve sekundy. Walmart zháňa dodávateľov, ktorí by dávali jedlo na blockchain, čo povedie k zníženiu odpadu, ako aj k zlepšeniu kontaminácie a transparentnosti.

Spoločnosť Walmart v spolupráci s IBM začala testovať technológiu na identifikáciu a odstraňovanie stiahnutých potravín zo zoznamu produktov už v roku 2016. Vďaka systému založenému na blockchaine je spoločnosť  schopná overiť akékoľvek informácie o produktoch a vďaka decentralizovanej technológii, je chránená pred útokmi hackerov, či možnou zmenou  údajov.

V marci spoločnosť Walmart podala žiadosť o patent na svoj systém „Smart Package„. Systém je určený na sledovanie obsahu balenia, podmienok prostredia, umiestnenia a ďalších podrobností. Podľa patentu je systém určený na použitie v nových technológiách, ako sú autonómne vozidlá a bezpilotné drony.

Záver

Používanie blockchainu na účely zabezpečenia kvality je populárnym trendom medzi medzinárodnými predajcami. JD.com, popredná čínska stránka elektronického obchodu, zavádza blockchain na zabezpečenie kvality a pôvodu mäsa. JD vyhlásilo, že zákazníci budú môcť sledovať svoje mäso z farmy v Austrálii, kde bolo vyzdvihnuté, až k prahu ich dverí.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...