Sledujte nás aj na

Jedna z najobľúbenejších platobných aplikácií na svete Cash od Square, sa chystá implementovať Bitcoin Lightning Network, čiže druhú vrstvu Bitcoin siete.

Aplikácia Cash už teraz ponúka jeden z najjednoduchších spôsobov na nákup a predaj bitcoinu.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Square a Twitter, Jack Dorsey, sa v interview pre Stephana Livera vyjadril, že spolupracuje s týmom Lightning Labs na tom, aby Lightning Network platby (LN) spoločne implementovali do aplikácie Cash.

TOP Bitcoin Lightning network aplikácie v súčasnosti (2.časť)

Zlepšenie BTC transakčnosti je prioritou

LN je druhá vrstva Bitcoinu (BTC), ktorá rieši problém rýchlosti transakcií na Bitcoin sieti. Sieť BTC už dlhšie čelí rôznym kritikám, ktoré tvrdia, že najznámejšia kryptomena je príliš pomalá, drahá a nepraktická pre masovú adopciu.

Dorsey tvrdí, že zlepšenie BTC transakčnosti je vysokou prioritou, a že je len otázkou času, kým spoločnosť integruje technológiu, ktorá umožní rýchlejšie a jednoduchšie používanie bitcoinu pri bežných nákupoch.

Dorsey hovorí:

„Veľmi radi by sme BTC sieť spravili tak rýchlu, efektívnu a transakčnú, ako je len možné. Vyžaduje si to detailný pohľad na našu predajnú základňu a náš register. Nie je to otázka „Či?“, ale skôr „Kedy?“ sa nám to podarí. Ide o to, aby sme zistili, ako zabezpečíme dosiahnutie potrebnej rýchlosti a efektívnosti. Vďaka práci, ktorú sme odviedli na strane predajcov zabezpečíme, že transakcie budú čo najrýchlejšie.“

Dorsey povedal, že appka si už prešla dlhou cestou s cieľom sprístupniť BTC svojim používateľom. Aplikácia im umožňuje míňať BTC aj prostredníctvom Visa debetnej karty.

Myslím si, že práve prežívame dosť silný zážitok. Ľudia, ktorí sa v minulosti nemohli dostať do Bitcoin siete, môžu tak teraz učiniť len jednou rukou a môžu sa  priamo pripojiť do tejto siete a vidieť ju žiť a dýchať. Mienime pokračovať v jej rozširovaní, a to jednoduchou a dostupnou cestou.

Naša Cash aplikácia v konečnom dôsledku prináša dostupnosť. S Cash zvyšujeme počet ľudí, ktorí sa môžu zúčastňovať na ekonomike v celosvetovom meradle. Cash sa v tejto oblasti dostal naozaj ďaleko. Vidíme, že ľudia, ktorí nikdy nemali bankový účet, začínajú s aplikáciou Cash a používajú ju na ukladanie svojich peňazí či získavanie Cash karty, ktorú používajú po celom svete. Taktiež môžu nakúpiť a predať BTC a uložiť si ho na svojom účte, kde ich potom môžu míňať pomocou svojej Visa karty.

TOP Bitcoin Lightning network aplikácie v súčasnosti

Celú časť podcastu s Jackom Dorseym a Elizabeth Stark si môžete vypočuť tu:

 

Zdroj: dailyhodl.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...