Sledujte nás aj na

Ak ste fanúšikom konferencií, v Európe sa bude o približne mesiac konať unikátna udalosť, ktorá nesie názov World Ethical Data Forum 2018 (WDF 2018). Je to prvý ročník konferencie, ktorá je zameraná na na skúmanie etickej stránky dát, ochrany súkromia či decentralizovaných riešení.

Ak sa budete v čase 19. a 20. septembra 2018 nachádzať v prekrásnej Barcelone a podobné témy sú Vám blízke, určite sa príďte pozrieť.

Prečo sa zúčastniť WDF 2018?

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa oplatí zúčastniť sa tejto konferencie. Ak sa akokoľvek podieľate na odvetví, ktoré využíva blockchain technológie, AI, Big Data alebo distribuované systémy je to to pravé miesto pre Vás. Táto udalosť vám umožní zúčastniť sa na diskusiách, ktoré sa zaoberajú najnovšími technológiami a aj Vaša účasť sa môže ukázať ako dôležitá pre budúcnosť súkromia a dát.

Dostanete tiež možnosť stretnúť sa s niektorými vedúcimi predstaviteľmi v spomínaných oblastiach a nadviazať užitočné kontakty. Ak vlastníte alebo zastupujete firmu, táto udalosť Vám tiež pomôže zaujať miesto na čele nových technologických inovácií. Ako niekto, kto je ovplyvnený morálnymi dôsledkami Big Data, budete navyše schopný pomôcť vytvárať novú dátovú budúcnosť, pretože regulácie a nariadenia nás skôr či neskôr výrazne ovplyvnia. Nakoniec sa môžete kľudne zúčastniť aj ako rečník a zdieľať svoje bohaté poznatkov s ostatnými.

Kto vystúpi na WDF 2018?

Na konferencii sa bude nachádzať množstvo významných rečníkov. Viac ako 50 expertov a priekopníkov v oblasti AI, blockchain, Big Data a distribuovaných systémov. Na podujatí sa zúčastní viac ako 500 účastníkov, ktorí sú úzko spätí s týmito oblasťami. Medzi impozantných rečníkov, ktorí budú dominovať pódiu patrí známy počítačový vedec Ralph C. Merkle, právnička Juliana Assanga a Wikileaks Jennifer Robinson alebo najpredávanejší autor magazínu New York Times David Brin. To je len pár mien z veľkého radu zaujímavých rečníkov.

Ak ste nepočuli minimálne o týchto troch osobnostiach, máte čo dobiehať. Poďme si ich predstaviť trochu bližšie.

Renomovaný počítačový vedec Ralph Merkle je priekopníkom asymetrickej kryptografie. V súčasnej dobe sa venuje aj molekulárnej nanotechnológii a kryonike. Jeho práca je v súčasnosti implementovaná vo väčšine blockchainových systémoch a je známa pod menom Merkle tree (Merkleho strom). Je považovaný za otca kryptografie verejného kľúča a kryptografického hešovania. Tento spôsob hešovania sa nazýva aj Merkleho-Damgårdová konštrukcia, programátorom bude známa jej implementácia v snáď každom programovacom jazyku – MD5.

Ralph C. Merkle

Príbeh Wikileaks a Juliana Assanga je asi oveľa známejší a dokonca bol už aj zfilmovaný. V tejto súvislosti na konferencii vystúpi jeho právna poradkyňa a zástupkyňa Jennifer Robinson, ktorá už dlhé roky poskytuje právne poradenstvo vysokoprofilovým medzinárodným klientom. Zameriava sa najmä na poradenstvo mediálnym organizáciám, novinárom a informátorom vrámci všetkých aspektov mediálneho práva, ako aj slobodu prejavu a občianskych slobôd. Radila Assangovi a Wikileaks a vystupovala ako novinár La Repubblica vo veci slobody informácií vo Veľkej Británii o korešpondencii týkajúcej sa Assanga a jeho potenciálneho vydania v USA. Jej práca v mene kandidáta Nobelovej ceny za mier Bennyho Wendyho spustila kampaň na reformu Interpolu.

Jennifer Robinson

Dr. David Brin je vedec, vynálezca a najpredávanejší autor New York Times. S knihami preloženými do 25 jazykov získal viacero ocenení ako Hugo, Nebula a iné. Film režírovaný Kevinom Costnerom bol založený na Davidovom románe The Postman. V práci Existence skúma budúce trendy, ktoré môžu transformovať náš svet.

Dr. David Brin

Niet pochýb, že títo ľudia majú čo povedať o slobode dát, distribuovaných technológiách, právnych aspektoch veci, či svojich víziách do budúcnosti. Kompletný zoznam rečníkov nájdete na webe konferencie.

Vstupenky

KryptoPortal má pre Vás prichystanú 25% zľavu z ceny lístka na konferenciu. V prípade, že sa chcete zúčastniť neváhajte využiť promo kód alebo priamo kliknite na eshop eventbrite.com.

Promo kód na 25% zľavu: KRYPTO25Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...