Sledujte nás aj na

Bitcoin, ako najväčšia a najdlhšie pôsobiaca kryptomena na svete bezpochyby v sebe ukrýva veľa potenciálu. Názory, vízie a predikcie o jej budúcnosti a využiteľnosti prichádzajú z každej strany. Lightning vývojár, Jack Mallers, sa nedávno vrátil z Číny, kde si mohol potenciál BTC vyskúšať priam z prvej ruky. Jeho postrehy a názory zverejnil na sociálnej sieti Twitter. Jack si vyskúšal potenciál BTC na vlastnej koži a chce sa oň podeliť s celým svetom.  

BTC ako svetové platidlo

Keď záhadný Satoshi Nakamoto predstavil poprvýkrát Bitcoin verejnosti, jeho pôvodným cieľom bolo odstrániť moc vlády a bánk nad peniazmi ľudí a vrátiť ju späť do rúk ich používateľom. Bitcoin (BTC) si odvtedy prešiel dlhou cestou, v ktorej ukázal, že jeho potenciál je omnoho väčší. Prvá kryptomena sveta narúša originálny finančný systém a technologický sektor. Odhaduje sa, že BTC dosiahne hodnotu od $100,000 do niekoľkých miliónov dolárov. Top firmy sa o bitcoine vyjadrujú, ako o budúcej globálnej mene.

Bitcoinová sieť oslavuje 10 rokov! Od vyťaženia Genesis bloku uplynula už dekáda.

Bitcoin búra bariéry a prekračuje hranice

Jack Mallers je vývojárom pre Zap, Lightning Network (LN) riešenia v rámci počítačových kryptopeňaženiek a čoskoro aj pre iOS. Jack sa nedávno vrátil z výletu z Číny, kde predstavoval túto službu. Diskutoval tam o všetkom v spojitosti s Bitcoinom, Lightningom, Zapom a o tom, ako by mohla vyzerať budúcnosť nielen v tomto sektore.

Jack zhrnul svoje postrehy v niekoľkých bodoch na sociálnej sieti Twitter, kde napísal:

  1. Minulý týždeň som bol v Číne diskutovať o Bitcoine, Lightningu, Zape a o tom, aká môže byť budúcnosť. Odozva ľudí bola úžasná. Na túto skúsenosť nikdy nezabudnem.
  2. Bitcoin je prvým celosvetovým globálnym jazykom. Ľudstvo nehovorí rovnakým jazykom, neje to isté jedlo, nemá tie isté záľuby, no všetci sa prikláňame k projektom ako BTC, Lightning a Zap, pretože reprezentujú lepší svet.
  3. Bitcoin nie je softvérom, ktorému by chýbala adopcia u konzumentov alebo aplikáciou, ktorej chýba porovnanie výkonnosti, či podnik, ktorý potrebuje vymeniť lídra. BTC je globálnym fenoménom. Je to nápad a nástroj, ktorý reprezentuje spojenejší a slobodnejší svet.
  4. Sila BTC prekonáva všetky jazykové bariéry, vládne reštrikcie, verejné ohováranie, sociálne útoky i podnikových nepriateľov. BTC je niečo, čomu nerozumiete, kým to nevyskúšate, nevyužijete a neuvidíte to.

Mallers vysvetľuje, že hoci existuje niekoľko rôznych kultúr medzi nami všetkými, ako rôzne názory, hoby, rôzne jazyky, tak jazyk Bitcoinu je globálnym. Kód BTC je matematický, čo predstavuje ďalší univerzálny jazyk.

Veľmi pekný tweet je aj tento, hovoriaci o kamarátstve a vzájomnej súdržnosti:

Bitcoin pomáha ľuďom dostať svoje finance späť do svojich rúk

Hoci bol BTC v niektorých krajinách zakázaný a jeho meno bolo zatracované mnohými finančnými magnátmi, riaditeľmi bánk a politikmi, tak je stále živý a silný.

Prvá kryptomena na svete je decentralizovanou a šifrovanou digitálnou menou, preto by mala byť chránená pred vládnymi reštrikciami, ktoré sa ale aj napriek tomu snažia kryptomeny dostať pod svoju kontrolu. Technológia, ktorá stojí za touto prelomovou menou by mohla byť používaná na cezhraničné transakcie alebo slúžiť pre tých, ktorí neveria bankovým systémom a vláde, čo sa týka ich peňazí.

Efekt bitcoinu a jeho dosah je možné pozorovať v krajinách s bojujúcou ekonomikou, ako napríklad Venezuela. BTC tam pomáha ľuďom poznačeným zlou ekonomikou užívať si takú finančnú slobodu, akú si zaslúži každý občan na svete. Bez kryptomien by boli títo občania viazaní iba na vládnu kontrolu nad ich domácou fiat menou.

Víkendový ฿ulletin: Ako kryptomeny používajú kryptografiu

Je Lightning Network kľúčom k tomu, aby sa bitcoin stal svetovou menou?

Bitcoin sieť bola počas posledného býčieho obdobia na trhu preťažená transakciami. Horibilné transakčné poplatky a pomalé transakcie poukázali na fakt, že prvá kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, ešte nie je pripravená pre masové používanie, a teda ani stať sa globálnou menou.

Zdá sa však, že riešenie Lightning Network (LN) by mohlo byť kľúčom k otvoreniu potenciálu BTC stať sa svetovou menou. LN zvyšuje rýchlosť BTC siete, teda transakcií a znižuje aj poplatky. Už vďaka updatu SegWit sa tieto premenné dramaticky zmenili, no LN pomôže bitcoinu napredovať oveľa ďalej.

Bitcoinový nadšenec a CEO Twitteru Jack Dorsey, ako prvý vyhlásil, že BTC by sa eventuálne mohol stať celosvetovou menou. V poslednej dobe sa viac venoval aj LN, aby tak pomohol v  ceste bitcoinu na vrchol.

Spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey: Bitcoin neporazí žiadna kryptomena!

Spoluzakladateľ Twitteru a výkonný riaditeľ Square, sa zúčastnil prebiehajúceho transakčného experimentu a dokonca rozbehol vlastný LN uzol, ako znak podpory.

Tento BTC maximalista povedal, že pridanie podpory LN do jeho Square Cash aplikácie, je len otázkou času. Taktiež podporuje začínajúci LN BTC tipping na Twitteri. Tieto významné kroky od hlavných svetových spoločností, ktoré ľudia obľubujú, môžu bitcoinu výrazne pomôcť urýchliť jeho adopciu.

Celé vlákno Jacka Mallersa:

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...