Sledujte nás aj na

Gavin Andresen, významný hráč na poli Bitcoinu (BTC), vyslovil podporu pre Bitcoin Cash (BCH), odkazujúc naň ako na reťazec najvernejší pôvodnej vízii Satoshiho Nakamota (zakladateľa a tvorcu BTC). V tweete uverejnenom 12. novembra Andresen zdôraznil svoje presvedčenie, že vysoké poplatky v sieti BTC podkopávajú samotný Bitcoin ako efektívny spôsob výmeny.

„Na Bitcoin Cashi ako prostriedku pre výmenu a uchovávanie hodnoty, som začal pracovať už v roku 2010,“ vyjadril sa Gavin Andresen.

Bitcoin Cash ako pokračovanie originálneho Bitcoin projektu

Bývalý hlavný developer pre BTC, Gavin Andresen, verejne podporil BCH. V nedávnom tweete Andresen uverejnil komentár, v ktorom opisuje Bitcoin Cash ako nástupcu a priame pokračovanie jeho pôvodnej práce na Bitcoin projekte.

Andresenov tweet hovorí o základných potrebách peňažnej komodity a zdôrazňuje hrozbu, ktorú predstavujú vysoké poplatky pre Bitcoin ako poskytovateľa rýchleho a decentralizovaného platobného prostriedku, ktorý je k dispozícii pre všetkých. Tento tweet bol publikovaný krátko po tom, ako niekoľko spoločností oznámilo, že v dôsledku znížených transakčných poplatkov budú podporovať BCH, a nie BTC.

Satoshiho nástupca

V roku 2011 si Gavina Andresena vybral tvorca BTC Satoshi Nakamoto, aby pokračoval v úlohe vedúceho vývojára BTC. Andresen úzko spolupracoval so Satoshim už pred tým, a Andresenova práca je mnohými považovaná za integrálnu časť BTC. V roku 2012 Andresen opustil pozíciu developera a založil nadáciu Bitcoin Foundation, ktorej sa venoval. Odvtedy sa Gavin Andresen stával čoraz kritickejším voči Bitcoin Core a stal sa podporovateľom alternatívnych implementácií BTC protokolu. Začiatkom tohto roka Gavin zverejnil projekt Random Sanity, ktorý je „bezplatnou službou na odhalenie a hlásenie katastrofických porúch RNG (Random Number Generation), a to navyše s otvoreným zdrojovým kódom.“

Rýchly vzostup BCH

Cena BCH v posledných dňoch prudko vzrástla a momentálne sa pohybuje na úrovni približne na 1250 dolárov, čo predstavuje viac ako 80 percentný prírastok za tri dni. Trhová kapitalizácia sa v dobe písania článku pohybovala na hranici 20.4 miliardy dolárov.

Vývoj ceny a trhovej kapitalizácie Bitcoin Cash za posledné tri dni

BCH hashrate bol na vrchole 12. novembra 2017 a to viac ako 7500 PH/s (Petahash za sekundu; 1 PH/s = 1000 TH/s). Tento nárast bol spôsobený presunom minerov z BTC sieti na BCH sieť, ktorá bola v tom čase viac profitabilná. Od toho momentu hashrate BCH klesá a v dobe písania článku bol „len“ 1862 PH/s. Momentálne sa BCH nachádza v downtrende.

Vývoj hashrate v sieti Bitcoin Cash

Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...