Sledujte nás aj na

Magazín TIME priniesol hodnotenie Bitcoinu (BTC), hovoriac, že kryptomeny „sú doležité pre slobodu“ a sú „cestou von“ z autoritárstva.

TIME: Neveríte svojim autoritám? Prejdite na Bitcoin.

TIME sa na sklonku roka rozhodol priniesť mix rôznych hodnotení Bitcoinu, ktoré uznali aspoň niektoré z jeho základných prípadov použitia.

Alex Gladstein z TIME sa vyjadril na sociálnej sieti Twitter nasledovne:

Moja rubrika v TIME  na tému prečo je Bitcoin dôležitý pre slobodu uvádza:

„Pre miliardy ľudí žijúcich pod kontrolou autorít môže byť alternatívny peňažný systém útekom z ekonomickej kontroly. Pre nás všetkých zas zachováva peer-to-peer prednosti hotovosti v stále viac digitálnom svete financií.“

Transparentné transakcie, nedostatok vládnej kontroly a začlenenie do bankového systému. To je len zlomok toho, s čím dokáže pomôcť finančný systém postavený na Bitcoine. Alex Gladstein vysvetľuje, že svet by mal preto tráviť viac času rozvíjaním Bitcoinu.

„Ak zainvestujeme viac času a zdrojov do rozvoja kryptopeňaženiek, ktoré by boli ľahké a zrozumiteľné na používanie, do rozvoja kryptobúrz a do lepších vzdelávacích materiálov o Bitcoine, tak má BTC potenciál vytvoriť ozajstný rozdiel až pre 4 miliardy ľudí, ktorí nemôžu veriť vlastným autoritám alebo nemajú prístup k bankovému systému.“

Lite.IM prináša Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Bitcoin by pre nich mohol byť cestou von!

Počas tohto roka sme boli svedkami ako sa napr. obyvatelia pod skorumpovaným vládnym režimom vo Venezuele vo veľkých počtoch obrátili na BTC. Prechod na BTC podnikli preto, aby obišli fiat peniaze, utiekli spod vládneho útlaku a falošných kryptoscamov, spustených samotnou vládou.

Súkromie je neodmysliteľnou súčasťou kryptomien

Takéto používanie BTC je v reálnom svete často ignorované odporcami, vrátane ekonómov ako Nouriel Roubini, a dokonca aj prominentnými bankovými osobami, ktoré naďalej tvrdia, že kryptomeny sú len ponzi schéma, ktorá padne na nulu.

TIME magazín však tiež, nie vždy hovoril o kryptosfére len v dobrom. Len nedávno v októbri vyhlásili, že Bitcoin všetko len zhoršuje. Špeciálne pre ženy môže byť ťažšie získať prístup k bankovým službám. TIME taktiež zverejnil niekoľko kontroverzných vyjadrení o tomto sektore, pričom blockchain opísal ako „rešpektovaného bratranca kryptomien“.

V spojení s problémami vo Venezuele, TIME v poslednom článku poukázal na nedostatok súkromia, ktoré sa stalo neodmysliteľným pri menšom využívaní hotovosti. Inovačné možnosti, ako Venmo od PayPal, však prichádzajú s množstvom nevýhod.

„Keď zaplatíte niekomu prostredníctvom softvérom, ako je Venmo, môže to viesť k použitiu až troch alebo štyroch finančných sprostredkovateľov, aj keď príjemca by mohol stáť priamo pred Vami. Každý sprostredkovateľ môže potenciálne cenzurovať, sledovať a profitovať z Vašich platieb.“

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...