Sledujte nás aj na

Analytická firma pre finančné trhy Indexica na základe svojho výskumu tvrdí, že hlavné hnacie sily pre bitcoin (BTC) a ostatné kryptomeny sa kompletne líšia od tých, ktoré riadia tradičné trhy.

Čo stojí za pohybom ceny bitcoinu je stále záhadou

Zac Selber, výkonný riaditeľ Indexica, sa pre Forbes vyjadril, že BTC a ostatné kryptomeny sa nesprávajú podobne, ako hlavné tradičné aktíva:

Po vykonaní rozsiahleho výskumu bitcoinu a ostatných kryptomien, pričom sme urobili omnoho viac testov, ako pri iných analyzovaných aktívach, sme prišli k záveru, že cena BTC a kryptomenový trh neodpovedá na podnety tak, ako by sme očakávali.

Podľa Selberta sú na trhu s akciami hlavnými hnacími silami vyhlásenia popredných spoločností, nové technológie, vládne opatrenia. Zdá sa však, že nič z toho nemá významný dopad na BTC.

Selbert ďalej vysvetľuje:

Obyčajne vieme určiť 40 % hnacích síl pre cenové pohyby aktív. Pri BTC sme ich však neboli schopní nájsť. Keď sa pohyb ceny nedá vysvetliť alebo identifikovať, znamená to, že ešte chvíľu potrvá, než sa dané aktívum stane tradičným.

Je to príliš komplikované

Senior trhový analytik z eToro, Mati Greenspan sa k danej veci vyjadril, že podľa neho výskum Indexici obsahuje príliš komplikované parametre pre tak špecificky rozvíjajúcu sa triedu aktív.

Nie je dostatok informácií potrebných na vytvorenie „plne realizovaných trhových metrík“ používaných na návrh prediktívnych modelov akcií, komodít atď. Tvrdiť však, že kryptomenovým trhom nič nehýbe, je podľa Greenspana taktiež nesprávne. Použitím jednoduchých technických indikátorov, ako sú trendové čiary, či sledovanie základných vecí, ako je aktivita na sieti a samotná adopcia, poskytuje pohľad na pohyb ceny, špeciálne pre BTC/USD.

Jeden satoshi má už teraz vyššiu hodnotu ako niektoré národné fiat meny

Krátkodobý sentiment môže spôsobiť zmeny hybnosti v rôznych časových okamihoch. Nárasty alebo poklesy, ku ktorým dochádza pri takýchto udalostiach sú zvyčajne pominuteľné, pričom cenová akcia sa vracia späť do predchádzajúceho stavu.

Bitcoin sa stáva vyspelejším aktívom

Na začiatku trh ovplyvňovali útoky na burzy, či negatívne vládne nariadenia. V súčasnosti takéto udalosti a prekvapivo ani pozitívne správy cenu BTC veľmi neovplyvňujú.

Rastúci konsenzus spočíva v tom, že BTC sa stále viac stáva vyspelejším aktívom a to od doby najviac riadeného bull obdobia z roku 2017.  BTC tak masívny záujem zažil po svojom takmer 80 % úpadku v roku 2018, z ktorého sa teraz postupne spamätáva.

Narastajúca adopocia Bitcoinu: Pozrite si na mapách počet používateľov a distribúciu uzlov

Textové dokumenty výskumu od Indexici obsahujú podobný jazyk, aký môžeme vidieť pri hlavných triedach aktív. Tím Indexica tvrdí, že tento trend predstavuje nástup doby BTC.

Nasledujúce mesiace budú pre BTC kľúčovými. Centrálne banky a ich nové politiky, by mohli posunúť svetovú ekonomiku do špirály a vytlačiť tak cenu BTC na jej novú ATH (historicky najvyššiu cenu).

Posledné dni sa BTC podarilo prekonať hranicu $9,000. V čase písania článku sa jeho cena pohybuje na úrovni $9 281,65 (1,39%). Trhová kapitalizácia BTC je $164 miliárd.

Zdroj: bitcoinist.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...