Sledujte nás aj na

Skupina analytikov pracujúca pre Binance Research označila XRP (natívny token siete Ripple) za „najlepší diverzifikátor medzi digitálnymi aktívami“. Táto správa vyplýva z reportu vydaného analytickým oddelením spadajúcim pod populárnu kryptoburzu Binance. Správa, ktorý nesie názov „Categorizing Cryptoassets: A Return-Driven cluster Analysis“ sa zameriava na koreláciu (vzájomný vzťah) kryptomien z hľadiska ich ceny.

Korelačná matica TOP30 kryptomien

Analýza vyhodnocovala TOP30 najsilnejších kryptomien a tokenov (z pohľadu celkovej trhovej kapitalizácie), pričom monitorovala ich týždenné výnosy za predošlých 12 mesiacov. Správa, ktorá bola publikovaná v piatok, 26. apríla zaznamenala údaje k poslednému dňu uplynulého finančného roku, teda k 31. marcu 2019.

V rámci uvedenej správy využili analytici takzvanú klastrovú analýzu. Ide o známu štatistickú techniku, ktorej účelom je zoskupovať a triediť objekty do jednotlivých skupín a množín. Výsledkom výskumu bolo vytvorenie korelačnej matice, ktorá zahŕňala dáta všetkých 30 skúmaných kryptomien a tokenov.

Zdroj: Binance Research

Bitcoin aj ether reagujú na trendy rovnako

Zo zverejnenej správy vyplýva, že z hľadiska trhovej kapitalizácie dve najsilnejšie krypotmeny, bitcoin a ether, vykazujú najvyššiu mieru pozitívnej korelácie. To znamená, že ceny oboch uvedených digitálnych aktív majú tendenciu sledovať rovnaké trendy na trhu. Tým pádom sú ich investori vystavení podobným rizikám, respektíve ziskom.

Na druhej strane XRP vykázal v porovnaní s BTC a ETH menšiu koreláciu. Na základe toho ho autori správy označili ako „najlepší diverzifikátor medzi digitálnymi aktívami s trhovou kapitalizáciou nad $3 miliardy“.

Kým pred dvomi mesiacmi sa korelácia XRP vo vzťahu k BTC pohybovala na úrovni 0.87, aktuálne klesla na hodnotu 0.53. Momentálne sa pritom XRP nachádza na hranici supportu. Podľa slov rešpektovaného tradera Petra Branda by už najbližšie dni mohli naznačiť, kam sa bude cena tohto tokenu uberať.

O Caradano je záujem v Ázii, o XRP v Amerike

V rámci klastrovej analýzy zoskupili analytici vybrané kryptomeny a tokeny celkovo do šiestich skupín (klustrov) a ich podmnožín. Z publikovaných informácií vyplýva, že Qtum (QTUM), Cardano (ADA), NEO a OmiseGo (OMG) majú napríklad spoločný menovateľ v krajine ich pôvodu. Všetky totiž pochádzajú z Ázie, kde sa nachádza aj drvivá väčšina investorov nakupujúcich tieto kryptomeny. Na rozdiel od tejto skupiny, Ripple (XRP), BAT a Dogecoin (DOGE) zaujali obchodníkov predovšetkým v Amerike.

Analytici v nižšie uvedenom dendograme (druh diagramu používaný k znázorneniu jednotlivých krokov v rámci klustrovej analýzy) zohľadňovali aj takzvaný Binance, respektíve Coinbase efekt. Pod týmto termínom označili jav, kedy digitálne aktíva zaznamenali v čase zalistovania na jednu v uvedených búrz značný nárast na cene.

Zdroj: Binance Research

Analytici, ktorí stoja za vyhotovením danej správy však dodávajú, že pre dosiahnutie presnejších údajov týkajúcich sa vzájomnej korelácie bude potrebné zahrnúť do výpočtov aj ďalšie premenné. V nasledujúcom reporte by sme tak mohli byť svedkami výsledkov, ktoré budú zohľadňovať aj zobchodované objemy, počet aktívnych adries, uzlov či priemernú priepustnosť transakcií.

Weiss Ratings: Najväčší pokrok a mieru adopcie zaznamenal XRP token

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...