Sledujte nás aj na

Najpopulárnejšia  stránka poskytujúca informácie o krypomenách CoinMarketCap avizovala, že väčšina zalistovaných kryptomenových búrz splnila ich požiadavky na zvýšenie transparentnosti.

Splnením požiadavok kladených na kryptomenové burzy sa zavŕšila prvá fáza iniciatívy DATA (Data Accountability & Transparency Alliance), ktorá presadzuje prísnejšie zverejňovanie údajov o živom obchodovaní a hĺbke trhu. Presnejšie, „včasné a objektívne informácie umožnia používateľom stránky vyvodzovať informovanejšie závery z údajov CoinMarketCap“, uviedla spoločnosť v oficiálnom vyhlásení.

„Nové a podrobné kritériá pre zalistovanie budú poskytovať jasné a konkrétne pokyny pre každého, kto chce byť uvedený na CoinMarketCap,“ povedala Carylyne Chan, riaditeľka marketingu pre CoinMarketCap. „Chceme byť čo najdôkladnejší a časom zalistovať každý kvalifikovaný projekt a burzu na CoinMarketCap!“

V súčasnosti zalistované burzy dostali 45 dní na to, aby zareagovali a odoslali potrebné informácie počnúc 1. májom.

CoinMarketCap zvyšuje transparentnosť: Od búrz budú vyžadované dodatočné informácie

Spoločnosť počas víkendu potvrdila, že 70.3 % všetkých v súčasnosti zalistovaných búrz splnilo očakávané požiadavky a budú aj naďalej zahrnuté do výpočtov ceny a objemu obchodovania na CoinMarketCap.

„Vidieť silnú podporu pre našu iniciatívu DATA je veľmi povzbudzujúce, “ povedala Chan. „S týmito predloženými údajmi sa snažíme poskytovať zmysluplnejšie analýzy a metrické dáta pre našich používateľov a poskytnúť im tak presnejšie informácie, aby si mohli ešte efektívnejšie robiť svoj vlastný výskum.“

Burzy, ktoré nepredložili požadované informácie, budú uvedené nižšie pod tými, ktoré tak spravili načas. Burzy, ktoré predložia požadované údaje neskôr, budú opäť zaradené medzi riadne burzy.

CoinMarketCap má tiež v úmysle sprísniť svoje požiadavky na zalistovanie, a to rozšírením súboru opatrení, ktoré používa na hodnotenie projektov a búrz, vrátane faktorov, ako sú objem obchodovania, záujem verejnosti, trakcia, tím, uplatnenie na trhu, vplyv na trh, jedinečnosť a čas strávený na trhu.

Dodatočné opatrenia

Kým požiadavky na zalistovanie sa sprísnia, CoinMarketCap tiež predstavil kategóriu „nesledovaného výpisu“, aby sa projekty, ktoré nespĺňajú minimálne požiadavky, dali vyhľadať cez CoinMarketCap. Aby sa burzy zobrazovali v o niečo dôstojnejšom „sledovanom výpise“, spoločnosti budú musieť „preukázať svoje silné stránky v mnohých oblastiach v priebehu revízie“.

Spoločnosť tiež začala presadzovať transparentnosť v rámci svojich vlastných interných stratégií a po prvýkrát zverejňuje svoju politiku delistovania. Niektoré príčiny, ktoré môžu viesť k delistovaniu sú podľa oficiálneho vyhlásenia „nízka likvidita alebo podozrivá obchodná činnosť, prerušenie podnikania a zavádzajúce, alebo klamlivé počiatočné využitia, alebo nezákonná činnosť“.

CoinMarketCap sa v súčasnosti pripravuje na svoju prvú DATA konferenciu s partnermi aliancie. Diskusné témy môžu zahŕňať štandardizáciu definícií, tickery a zverejňovanie údajov prostredníctvom API, ako aj potvrdzovanie požadovaných metrických dát pre druhú fázu iniciatívy DATA.

zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...