Sledujte nás aj na

Bloomberg vydal 17. augusta správu, že nový výskum zo Sanford C. Bernstein & Co. naznačuje možné zvýšenie výnosov generovaných kryptomenovými burzami o viac než dvojnásobok. Výnosy by tak mohli ešte v roku 2018 dosiahnuť hranicu $4 miliardy.

Článok, ktorý nesie názov: “ Kryptoobchodovanie- Je tu ďalšia veľká vec?“ tvrdí, že pretrvávajúci medvedí trh, počas ktorého ceny kryptomien klesajú, pravdepodobne neovplyvní narastajúce výnosy kryptomenových búrz.

Ako analytici naznačujú, v období kryptomien a rastu inštitucionálneho dopytu, nachádzajú tradičné finančné odvetvia, vrátane správcov a správcov aktív stále viac príležitostí.

Poplatky zarobili burzám v roku 2017 1.8 miliardy dolárov

Bernstein uviedol, že nákup a predaj kryptomien vygeneroval v roku 2017 $1.8 miliardy len z transakčných poplatkov, čo sa zodpovedá približne 8% výnosom tradičných búrz. Bloomberg na základe týchto zistení poznamenal, že „Pokiaľ ide o segmenty, tak zatiaľ len globálny obchod s hotovostnými akciami prekonal krypto obchodovanie.“

Obrázok ukazuje, priemerné denné objemy obchodovania kryptomien v porovnaní s objemami ostatných obchodných segmentov.

Zdroj: Sanford C. Bernstein citovaný Bloombergom.

Analytici poznamenávajú, že konvenčný finančný sektor je stále ostražitý voči vstupu na kryptomenové trhy v dôsledku regulačnej neistoty a volatility, ktoré sa dotýkajú vznikajúceho kryptopriemyslu.

Kryptomenová burza ako konkurent Wall Street

V Spojených štátoch môže popri Wall Street veľká kryptomenová burza a poskytovateľ úložiska pre kryptomeny, Coinbase, skončiť s „neporovnateľne dobrou konkurenčnou pozíciou“ voči tradičným burzám. Analytici odhadujú, že až 50% zisku Coinbase može pochádzať z transakčných poplatkov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase, Brian Armstrong, začiatkom tohto týždňa uviedol, že v roku 2017 sa na burze zaregistrovalo denne 50,000 používateľov. Doteraz sa v roku 2018 na tejto burze zobchodovali kryptomeny v hodnote až $150 miliárd.

Zdroj: cointelegraph.com

 

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...