Sledujte nás aj na

Všetci dozaista poznajú Microsoft, alebo o tejto spoločnosti aspoň raz v živote počuli. Málo ľudí však vie, že Microsoft sa v prvých dňoch svojho vstupu na trh zameriaval primárne na osvojenie a nie na vývoj výpočtovej techniky. Bill Gates sa prvotne usiloval o to, aby spoločnosť vstúpila na rôzne trhy po celom svete. Keď Microsoft dosiahol túto métu, až potom začal technologický vývoj.

Aké sú výsledky tejto taktiky? V súčasnej dobe sú produkty spoločnosti Microsoft akýmsi štandardom a takmer každý jedinec vlastní alebo vlastnil ich produkt. A to je poriadny úspech. Čo sa týka kryptomien, mnohí sa domnievajú, že reálna adopcia a preniknutie do bežného života je ešte v nedohľadne. Ale je to skutočne tak?

Ripple ako najúspešnejší projekt?

Ripple patrí medzi stálice v kryptomenovom svete. Podľa trhovej kapitalizácie sa pravidelne umiestňuje v top 5 najsilnejších kryptomenách. Podstata a povaha Ripple často rozdeľuje kryptosféru do dvoch táborov, avšak o tom tento článok nie je. Ak sa objektívne pozrieme na čo sa Ripple v súčasnosti sústreďuje a na čom pracuje, nájdeme mnoho paralel s Microsoftom v ranných štádiách. A ľudia si to začínajú uvedomovať.

Phillip Nunn, špecialista na šifrovanie a popredná postava v kryptosfére, je známy tým, že dlhodobo Ripple nemá v láske. Avšak jeho názor sa začína meniť.

Často sa ma pýtate na moje poznámky o Ripple. Avšak zdá sa, že ste ich nepochopili. Kryptomeny prežijú len vďaka jeden jedinej veci. Adopcii. A Ripple (XRP) je v tomto smere oveľa ďalej (spolupráce a vzťahy s bankami), ako iné kryptomeny. Mali by sme Ripplu všetci tlieskať.

Načasovanie je najdôležitejšie

Len pred nedávnom sme Vás informovali o tom, že riešenie pre medzinárodné platby od spoločnosti Ripple – xRapid, bolo spustené. Trh na to patrične reagoval a  hodnota XRP narástla. Avšak to je len začiatok. Postupom času banky po celom svete príjmu tento systém (a to hlavne USA a Ázia) a celková hodnota siete Ripple bude len rásť. Phillip Nunn si to uvedomuje a preto začína meniť svoj postoj.

Platobná sieť Ripple

Drvivá väčšina kryptomien sa zameriava na svoju hodnotu a postavenie na trhu. Ripple sa však úspešne sústreďuje na spolupráce s veľkými hráčmi ako sú banky. Medzi najznámejšie spoločnosti, ktoré s Ripple spolupracujú patrí aj Erste Group, Mitsubishi Corporation, Bank of England, Banco Santander. Zoznam všetkých spoluprác môžete nájsť tu.

Aj vďaka tomu je Ripple o krok v pred pred ostatnými kryptomenami, vrátane Bitcoinu.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Záver

Boj o prežitie kryptomien sa bude odohrávať na „fronte adopcie a prijatia do bežného života“. Tá kryptomena, ktorá si nájde miesto v dnešnom svete, vyhrá a prežije. Zdá sa, že Ripple sa k tomuto víťazstvu blíži. Spoločnosť Ripple má obrovskú výhodu v podobe skorého vstupu na trh s jasnou cieľovou skupinou – banky. A tie už začali prijímať XRP ako prostriedok prevodu finančných prostriedkov. Ripple je pre banky rýchlejší, menej nákladný a technologicky atraktívny.

Microsoft sa vo svojich začiatkoch sústredil na adopciu a preniknutie na trh a až potom prišiel boom. Vidíte tu podobnosť s Ripple?Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...