Sledujte nás aj na

Vedúca platobná brána PayPal, ktorej hodnota je viac než $97 miliárd, účtuje obchodníkom používajúcim ich portál vysoké poplatky, navyše k základnému poplatku 2.9 %. Vysoké poplatky spoločnosti PayPal donútili obchodníkov poobzerať sa aj po iných alternatívach, akými sú kryptotransakcie na minimalizovanie transakčných nákladov.

Bežný poplatok cez PayPal je okolo 2.9%

Pre väčšinu používateľov PayPalu pri transakciách medzi používateľmi v rámci tej istej krajiny je bežne účtovaný poplatok o výške 2.9 %. V prípade transakcie používateľovi do inej krajiny sa zaráta aj výmenný kurz, ktorý je vo výške od 2.9 do cca 5 a viac %.

Obchodníkom tak môže výška poplatku presiahnuť hodnotu 8 až 10 % v závislosti od krajiny obchodníka alebo používateľa.

Použitím kryptomien a rôznych platobných riešení s využitím blockchain technológie, by obchodníci mohli ušetriť veľké peniaze na transakčných poplatkoch.

Rekordná transakcia v Litecoin sieti: 1.15 miliónov LTC za $0.50

8 % poplatky, zmrazenie účtov na 3 mesiace

Jeden švajčiarsky obchodník zdieľal na Reddite snímku obrazovky transakcie zahŕňajúcej platbu prijatú od kupujúceho s ochranou predajcu.

Predajca snímku platby komentoval:

Žijem vo Švajčiarsku. Keď si niekto z Ameriky kúpi môj produkt  a zaplatí cez PayPal, tak PayPal si zaúčtuje 8.12 % poplatok. Áno, 8.12 % poplatky! To je absolútne neprijateľné a práve preto potrebujeme krypto.

Výpis transakcie a vysoký poplatok PayPalu. Zdroj: Reddit

Z elektronického výpisu vidno, že za kryptomenové hracie karty v hodnote 14.9 CHF, čo je približne $15, si PayPal zaúčtoval transakčný poplatok 1.21 CHF, čo predstavuje 8.12 % z celkovej sumy produktu.

V tomto prípade sa suma poplatku javí nízka vzhľadom na nízku hodnotu produktu, ale ak by obchodník predal 1,000 podobných hracích kariet v celkovej hodnote $15,000, tak 8.12 % poplatok zo zisku by bol $1,218. Také číslo už nie je zanedbateľná čiastka.

S novou verziou Litecoin Core klienta sa poplatky v sieti znížia až 10-násobne

Využívanie kryptomien môže značne znížiť náklady obchodníkov

Obchodníci musia často riešiť rôzne náklady, najmä ak predávajú fyzické produkty, ako skladovacie náklady, dane a mnohé iné výdavky. 8.12 % poplatok stiahnutý zo zisku ešte pred ďalšími nákladmi, predstavuje pre obchodníkov výraznú finančnú záťaž.

Mnoho platobných platforiem používa tzv. systém ochrany predajcu, kedy určité prijaté platby obchodníkov platobná brána zamrazí po dobu 3 mesiacov. Tým sú obchodníci obmedzení vo výberoch peňazí od kupujúcich na určitý čas pre prípad, že by kupujúci požadoval vrátenie peňazí.

Podobné platobné politiky značne obmedzujú obchodníkov a spôsobujú im výrazné problémy. Trpia nimi najmä malí obchodníci, ktorí potrebujú okamžitú hotovosť na riešenie naliehavých platieb a na pokrytie výdavkov s príjmami generovanými prostredníctvom platforiem elektronického obchodu a službou PayPal.

Celý Reddit príspevok:

I live in Switzerland. When someone in America buys one of my product and pays with PayPal, there are 8.12% fees. Yes, 8.12% fees. This is absolutely unacceptable and this why we NEED cryptos. from r/CryptoCurrency

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...