Sledujte nás aj na

Bitcoinový investori očakávajú nárast objemu obchodovania s Bitcoin futures po tom, ako spoločnosť CME Group Inc., najväčší svetový operátor výmeny derivátov, spustil 18.12.2017 o 00:00 predaj futures kontraktov.

Bitcoin na regulovanej burze

Príchod druhej spoločnosti na futures trh je považovaný za dôležitý krok smerom k vstupu tradičných inštitucionálnych investorov na kryptomenový trh. CME tak je už druhá skupina, ktorá obchoduje s Bitcoinom na hlavnej regulovanej burze v USA. Doteraz bol kryptomenový trh prístupný iba prostredníctvom značne neregulovaných trhov (hlavne z kryptomenových búrz).

Rovnako ako u futures kontraktov, ktoré pred dvoma týždňami spustila konkurenčná spoločnosť CBOE Global Markets, aj CME kontrakty budú vyplácané v hotovosti (cash-settled). Cena bude odvodená zo súboru dát získaných z indexov viacerých kryptomenových búrz.

„CME  kontrakty sú založené na širšom spektre výmen,“ povedal Matt Osborne, hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Altegris, so sídlom v San Diegu v Kalifornii. „Existuje možnosť, že zmluvy CME budú produkovať vyššie úroky a väčšie objemy.“

Bitcoin zaujal tradičných investorov predovšetkým vysokým a rýchlym rastom ceny. Cena Bitcoinu dosiahla $20,000 čo predstavuje zisk od začiatku roka viac ako 1,900%. Tradičných investorov ale odrádza vysoká volatilita Bitcoinu.

Graf rastu BTC v roku 2017

Vo svojom debute, futures kontrakty od CBOE spôsobili nárast na cene BTC skoro 20% a len v prvý deň sa predalo viac ako 4,000 kontraktov. Na ďaľší deň sa predalo okolo 1,500 futures kontraktov, ktoré majú expirovať už v januári 2018.

Dopad kontraktov na trh

Prvé zmluvy CBOE skončia 17. januára 2018 a prvé zmluvy skupiny CME vypršia už 26. januára 2018. Kedže je to po prvýkrát, čo sa obchoduje s Bitcoin futures, expirácia prvých kontraktov bude mať významný vplyv na ekonomiku Bitcoinu.

Je ťažké predpovedať, ako sa trh zachová. Je možné, že sa mnoho investorov rozhodne tesne pred expiráciou kontraktov predať veľkú časť BTC, čo spôsobí pád cien. Na druhú stranu je možné, že investori uzatvorili dlhé pozície (long position) a budú pumpovať cenu BTC až do expirácie kontraktov. A možno sa nestane nič a 17. a 26. január 2018 sa nestanú významnými dátumami pre ekonomiku Bitcoinu.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...