Sledujte nás aj na

Skupina partnerských spoločností organizácie IOTA sa rozrástla o nového člena. Na berlínskej start-up konferencii Bosch Connected World bola ohlásená dohoda o partnerstve IOTA a nemeckej automobilky Volkswagen.

Nové partnerstvo a IOT konferencia

Správy o novom partnerstve odzneli v prezentácii Johna Jungwirtha, vedúceho digitálneho oddelenia (CDO) spoločnosti Volkswagen (VW) na Bosch Connected World, každoročnej konferencii pre sféru Internet vecí (IOT – Internet of things). Tento rok sa berlínskej konferencie zúčastnilo viac ako 4,000 vedúcich predstaviteľov priemyslu.

Aj keď Jungwirth nepriblížil detaily, zdôraznil, že Tangle od IOTA by mohol byť použitý na autonómne stanovenie ceny áut na základe dostupnosti a dopytu, ako aj umožniť bezpoplatkové a offline transakcie. Podľa Jungwirth-a má táto technológia potenciál skrátiť čas overovania a zaistiť väčšiu bezpečnosť finančných prostriedkov a informácií.

Jungwirth taktiež spomenul, že na rozdiel od bežných blockchain riešení sa IOTA spolieha na bezblokový systém Tangle, ktorý je mimoriadne prospešný v Internete vecí (IOT) v kombinácii s nespočetnými koncovými bodmi siete. Validácia transakcií sa uskutočňuje potvrdením ďalších prevodov. Preto každá transakcia musí najskôr potvrdiť platnosť dvoch ďalších transakcií v sieti IOTA. Práve z týchto dôvodov je IOTA sieť veľmi odlišná a jedinečná v porovnaní s inými platformami, pretože sa s narastajúcim počtom účastníkov stáva silnejšou a robustnejšou. Okrem toho sa bezpečnosť nielen IOTY, ale aj bežných blockchainových riešení postupne stabilizuje a dokonca zvyšuje.

Jungwirth oznámil, že IOTA nebude okamžite adoptovaná VW, no zdôraznil, že prebieha intenzívny prieskum možností implementácie spomínanej technológie. Jungwirth, ktorý sa stal členom dozornej rady spoločnosti IOTA koncom januára, uviedol, že spoločnosť VW už smeruje k vývoju autonómnych automobilov.

Skupina VW Group je jedným z najväčších výrobcov automobilov na svete a vlastní dobre známe značky automobilov ako sú Audi, Škoda, Porsche či Lamborghini. Nemecké spoločnosti zaoberajúce sa inžinierskymi a elektronickými tovarmi uviedli, že v priebehu mesiaca spoločnosť Bosch investuje do spoločnosti IOTA, keďže sa taktiež stala členom dozornej rady.

IOTA sa rozširuje

Volkswagen je tak už druhou veľkou nemeckou spoločnosťou, ktorá sa spolupracuje s IOTA. Na začiatku februára sa nadnárodná nemecká inžinierska a elektronická spoločnosť Bosch vyjadrila, že vo svojom projekte vývoja autonómneho automobilu plánuje využiť IOTA technológiu.

Koncom januára nadácia IOTA tiež podpísala dohodu o partnerstve s mestom Taipei. Za týmto krokom je skutočnosť, že sa hlavné mesto Taiwanu usiluje dosiahnuť vytýčené ciele na svojej ceste stať sa smart mestom, k čomu chce využiť práve IOTA technológu.

Zdroj: bcw.bosch-si.comtwitter.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...