Sledujte nás aj na

Starosta švajčiarskej obce Chiasso sa zdá byť nadšencom kryptomien. Oznámil, že obyvatelia tohto švajčiarskeho mestečka od teraz môžu platiť svoje dane v kryptomene Bitcoin (BTC).

Komunita mestečka Chiasso, tiež známe ako „Crypto Valley“, sa nachádza na južnej hranici Švajčiarska. Prvotný experiment, ktorý sa týkal platenia verejných služieb v BTC bol spustený minulý rok. Týmto pokusom chcelo mesto ukázať svoju otvorenosť a podporu novým odvetviam „fintech“ (FINancial TECHnology – finančné technológie) sektoru. Experiment sa ukázal ako úspešný a tak sa starosta rozhodol udržať program v prevádzke.

Švajčiarske „Crypto Valley“ od teraz prijíma BTC pre malé platby daní až do výšky $261. To dokazuje, že i keď sa v tomto meste nachádza značné množstvo BTC nadšencov, stále existuje dostatočná opatrnosť. Hodnota BTC bola v posledných mesiacoch pomerne volatilná kvôli tomu, že Čína zaviedla zákazy na výmenu a likvidáciu ICO.

„Chiasso je medzinárodne uznávané ako epicentrum rastúceho technologického a hospodárskeho pokroku  pre kantón a celkovo pre Švajčiarsko“ uviedol starosta Bruno Arrigoni. V posledných mesiacoch si práve v kantóne Ticino, kde sa nachádza aj spomínané mestečko Chiasso, založilo sídlo osem začínajúcich podnikov.“ – oznámil Swissinfo.

Švajčiarsko ako krajina otvorená kryptomenám

Švajčiarsko sa celkovo ukazuje ako krypto-priateľská krajina. V krajine sa nachádza relatívne veľké množstvo BTC bankomatov a súkromné banky dokonca ponúkajú svojím klientom služby týkajúce sa spravovania kryptomien vrátane nákupu, výmeny a držby Bitcoinu, Litecoinu, Etherea a Bitcoin Cashu.

zdroj: swissinfoZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...