Sledujte nás aj na

V zmätku, ktorý posledný týždeň rozpútala neistota ohľadne plánov Seoulu regulovať kryptomeny v Južnej Kórei, lokálne noviny Chosun informovali o úradníkoch obvinených z „insider trading“.

Tento anglický výraz znamená nákup alebo predaj cenných papierov (dlhopisy, akcie) na základe neverejných informácií. Ide o nelegálnu praktiku, pri ktorej napríklad páchateľ zamestnaný v spoločnosti, o ktorej akcie ide, predá svoje akcie na základe hospodárskeho výsledku, ktorý ešte nie je zverejnený.

Podľa miestnych zdrojov zo štvrtka 18. januára, predstavitelia úradu pre finančný dohľad (FSS), plne uvedomujúc si už úplný zákaz alebo výrazné obmedzenie obchodovania s kryptomenami, nakupovali a predávali kryptomeny predtým ako sa informácia o regulácii dostala na verejnosť.

Riaditeľ FSS Choi Hyung-sik na štvrtkovej tlačovej konferencií podozrenia potvrdil:

“Tieto informácie sa potvrdili. Potvrdilo sa, že niektorí úradníci sa dopustili insider tradingu.”

Obvinenia z aktivity rovnajúcej sa korupcii prichádzajú pre Soul v najnevhodnejšom čase, len niekoľko dní po tom ako protichodné vyhlásenia Južnej Kórei k regulácií kryptomien vyvolali vo verejnosti vlnu nevôle.

Petícia volajúca po zrušení obmedzení a odvolaní viacerých ministrov nazbierala viac ako 200 000 podpisov, čo znamená že vláda na ňu musí zo zákona do 30 dní zareagovať.

Čo sa týka obvinení úradníkov FSS z insider tradingu situácia ostáva nejasná. Paradoxný je fakt, že kryptomeny ani v Južnej Kórei nie sú pevne zadefinované v zákone. Znamená to, že na obchodovanie s kryptomenami na základe neverejných informácií sa nevzťahujú rovnaké pravidlá ako na obchodovanie s inými investičnými nástrojmi.

“V reguláciách úradu finančnej správy neexistuje žiadny etický kódex alebo pravidlá týkajúce sa virtuálnych mien, takže hovoriť v tejto fáze o trestoch je predčasné.”

 Chosun tiež pripomenul že úradníci nemusia byť obvinení len z insider tradingu, ale aj zo všeobecnejšieho “zneužitia interných informácií”.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...