Sledujte nás aj na

Dvaja Krymskí vládni zamestnanci boli zatknutí za ťaženie Bitcoinu na vládnych počítačoch. Bitcoin.com uviedol, že títo vládni úradníci nainštalovali „škodlivý softvér na vládny server a zároveň naprogramovali mnoho počítačov v suteréne budovy, ktoré boli využívané na ťažbu.

Predseda Výboru pre boj proti korupcii na Kryme Alexander Akshatin uviedol, že tieto nelegálne aktivity identifikovali včas. Štátni zamestnanci dostali výpoveď skôr ako z naťažených BTC mohli profitovať. Páchatelia dlhodobo pracujú v technologickom odvetví, jeden ako vedúci IT oddelenia a druhý ako vedúci hardvéru a technickej podpory. Akshatin je presvedčený, že prepustenie týchto zamestnancov by malo byť príkladom pre tých, ktorí by chceli urobiť to isté.

Akshatin nebol schopný presne povedať, koľko zamestnanci vyťažili.  „Páchatelia si mysleli, že nerobia nič zlé,“ Akshatin povedal pre tlač.

Veľký potenciál kryptomien na Kryme

Krym má v súčasnosti veľký potenciál používať BTC ako menu, keďže o ňom už diskutujú vládne špičky ako napríklad minister financií Alexej Moiseev a prezident Vladimir Putin. S cieľom pomôcť stimulovať cestovný ruch, ako aj zvýšiť mieru investícii v regióne, politici zamýšľajú zriadiť kryptomenovú burzu a začať regulovať kryptomeny.

Zdroj: bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...