Sledujte nás aj na

Včera, 11.1.2018 otriasli kryptokomunitou a trhmi správy z Južnej Kórei týkajúce sa nového zákazu obchodovania s kryptomenami. Po tom, ako sa začali tieto správy v Južnej Kórei šíriť, zniesla sa spŕška kritiky voči ministerstvu spravodlivosti, ktoré konalo bez súhlasu ministerstva pre stratégiu a spravodlivosť a iných vládnych agentúr zapojených do pracovnej skupiny pre reguláciu kryptomien v Južnej Kórei.

Ministerstvo spravodlivosti konalo na vlastnú päsť

Podľa Modrého domu (výkonný úrad a oficiálne sídlo juhokórejského prezidenta) viac ako 60 000 občanov podpísalo petíciu, v ktorej žiadajú abdikáciu ministra spravodlivosti Park Sang-ki, ktorý 11. januára 2018 uviedol predčasné vyhlásenie, že vláda podnikne kroky k ukončeniu a zákazu obchodovania s kryptomenami.

Takmer okamžite po vyhlásení, ministerstvo pre stratégiu a financie zdôraznilo, že nepodporuje a nesúhlasí s rozhodnutím ministerstva spravodlivosti o zákaze obchodovania kryptomien. Ministerstvo pre stratégiu a financie zároveň dodalo, že sa o vyhlásení dozvedeli prostredníctvom správ v médiách a zdôraznili, že rozhodnutie o zákaze obchodovania s kryptomenami v rámci pracovej skupiny nebolo dohodnuté.

Sila ľudu

V roku 2016 bola bývalá juhokórejská prezidentka Park Geun-hye, ktorá je v súčasnosti vo väzení za pranie špinavých peňazí a obvinenia z korupcie, vyhnaná z úradu občanmi Južnej Kórei. Milióny obyvateľov vyšli do ulíc a obkolesili Modrý dom. Kórejský súd kvôli občianskemu tlaku nakoniec prezidentku obžaloval. Aj vďaka tejto udalosti sa moc kórejského ľudu posilnila. Súčasná vláda vedená prezidentom Moon Jae-in sľúbila, že občanov bude počúvať.

Vzhľadom na predošlé udalosti a oznámenie vlády, že zákaz obchodovania s kryptomenami nebude v krátkodobom horizonte implementovaný, je pravdepodobné, že juhokórejská vláda sa bude pohybovať smerom k reguláciam a k zákonnému posilňovaniu miestneho krypto-trhu.

Zákaz je nepravdepodobný

Hovorca z juhokórejskej pracovnej skupiny pre kryptomeny uviedol, že krajina bude dodržiavať regulačný plán stanovený hlavnými regiónmi, ako je Japonsko a USA. Preto je veľmi nepravdepodobné, že aj v dlhodobom horizonte bude zavedený zákaz obchodovania s virtuálnymi menami.

Hovorca Juhokórejskej vlády povedal:

„Juhokórejská vláda nemá inú možnosť ako sledovať regulačné rámce a trendy, ktoré zaviedli iné vedúce vlády. Aj keď reputácia kryptomien je spojená s istými negatívami či obavami, vládny postoj má povoliť to, čo povolené môže byť, aby sa udržal rast a prosperita juhokórejského trhu.“

Reakcia krypto-trhu

Po správach o zákaze obchodovania s kryptomenami nasledovala panika, výsledkom ktorej bol pokles ceny takmer všetkých kryptomien. Hodnota Bitcoinu klesla o 25% z $17,500 na úroveň $14,000. Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin taktiež zaznamenali pokles. Najviac bol správami zasiahnutý Ripple, ktorý zaznamenal pokles o 50% za menej ako týždeň. Hodnota Ripplu klesla z $3.80 až na $1.65, no od vtedy sa mu podarilo mierne skonsolidovať sa a v čase písania článku dosahoval cenu $2.00.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...