Sledujte nás aj na

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ Etherea (ETH), druhej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie sa k horúcej téme Bitcoin ETF vyjadril, že spoločnosť sa až moc zameriava na túto tému. Namiesto toho opakovane zdôraznil, že je dôležité vytvoriť spôsoby, ako uľahčiť menším, maloobchodným investíciam preniknúť na trhu.

Menšie investície si zaslúžia našu pozornosť

Na margo nedávnej Bitcoin ETF ságy Vitalik načrtol, že verejnosť sa až príliš venuje ETF (burzovo obchodovaným fondom) a nie tomu, ako možno vytvoriť miesto na trhu pre menšie investície.

Vitalik na svojom Twitter účte napísal:

Myslím si, že téme BTC/ETH/hocičo ETFs sa prikladá až príliš veľa pozornosti, namiesto toho, aby sme sa zamerali na to, ako čo najľahšie kúpiť menšie obnosy ($5 až $100) v kryptomenách. ETFs sú lepšie na vypumpovanie ceny, ale dostupné menšie obnosy kryptomien predstavujú skutočnú adaptáciu.

A nemôžeme mať oboje?

Buterin tvrdí, že Bitcoin ETFs sú lepšie pre pumpovanie cien, zatiaľ čo ponúkanie nástrojov pre krátkodobé investície na kryptomenovom trhu by zjednodušilo súčasnú adopciu.

Je však tiež potrebné poznamenať, že týmto Buterin poukazuje na dva prípady použitia prvej a najdôležitejšej kryptomeny na svete. Ako uviedli niektorí používatelia, BTC aj ETH môžu fungovať ako investície či výmenné médium. Ako také by ETFs mohli zohrávať dôležitú úlohu pri posilňovaní ceny, zatiaľ čo používanie kryptomien v bežnom živote by mohlo priniesť alternatívny (a slobodný) spôsob platby za produkty a služby.

Netreba dodávať, že Buterinov tweet dostal dostatočnú pozornosť. Prevažná väčšina ľudí však zdanlivo zdieľa názor, že oboje je rovnako nevyhnutné pre úspech priemyslu vo všeobecnosti.

BTC ETF sú momentálne horúcou témou

Za posledné dni sa Bitcoin ETFs stali široko diskutovanou témou. CBOE Global Markets podali žiadosť na VanEck/SolidX komoditne krytý Bitcoin ETF ešte 2. júna. Žiadosť má veľkú šancu na schválenie zo strany SEC (Security Exchange Commission). Nanešťastie podľa právneho experta Jake Chervinsky sa SEC bude pravdepodobne snažiť svoje rozhodnutie čo najviac oddialiť, až na začiatok marca 2019.

Medzitým SEC neschválilo navrhnuté ETF bratov Winklevossovcov. Komisia odmietla povoliť zalistovanie Winklevoss Bitcoin Trust na Bats BZX burze.

Bitcoin (BTC) samotný opäť ukázal svoju volatilitu. Počas posledného týždňa sa najsilnejšia kryptomena dostala na svoje dvojmesačné maximum na úrovni $8,300. Neschválenie Bitcoin ETF fondu bratov Winklevossových zo strany SEC spôsobili určitý pád ceny, ktorý viedol ku strate $400 za minútu. Cena odvtedy značne kolíše.

Zdroj: bitcoinist.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...