Sledujte nás aj na

Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin predložil návrh na zvýšenie odmeny, ktorá bude vyplácaná po prechode siete z terajšieho konsenzus algoritmu Proof-of-Work na dlhoočakávaný Proof-of-Stake.

V príspevku, ktorý bol publikovaný 20. apríla na GitHube sa Buterin vyjadril, že odmena za „staking“ mincí by mala byť vyššia, ako sa pôvodne navrhovalo. Z toho plynúca vyššia ročná miera návratnosti by viac motivovala používateľov siete, aby sa zapojili do procesu validácie, a tým pádom prispievali k jej vyššej bezpečnosti.

Možný výnos sa bude pohybovať od 1.56 % až do 18.10 %

Návrh zobrazuje rôzne scenáre, pričom ak by obnos mincí určených na staking činil 1 milión ETH, do obehu by sa každoročne dostalo 181,019 nových etherov. Miera návratnosti by takom prípade predstavovala pre investorov až 18.1 %. Na opačnom konci tabuľky je znázornený príklad, ktorý vychádza z maximálneho množstva (2,097,152) novoemitovaných ETH za rok. V tomto prípade by muselo byť do stakingu vložených 134,217,728 etherov. Pri tomto scenári by sa  miera výnosnosti znížila na 1.56 %.

V tabuľke nižšie sú uvedené aj ďalšie príklady, ktoré ukazujú pomer vložených etherov voči maximálnemu ročnému úroku, ktorý môže investor dosiahnuť. Novopredstavená schéma odmeňovania investorov sa už stretla s veľkým záujmom a podporou na viacerých sociálnych sieťach vrátane komunity na reddite.

Zdroj: eth2.0 proposal #971, GitHub

Justin Drake: Na zabezpečenie siete je potrebných 32 miliónov ETH

Podľa vývojára siete Ethereum, Justina Drakea, by ideálny stav nastal vtedy, ak sa pre „staking“ podarilo docieliť hodnotu 32 miliónov ETH. Z dlhodobého hľadiska by práve toto množstvo bolo dostatočné na docielenie primeranej bezpečnosti siete. Pri takomto scenári by investori mohli očakávať približne 3.2 % ročnú mieru návratnosti. Ak by sa naplnili Drakeove slová, ročne by pribudlo takmer milión nových etherov.

Ak vychádzame z údajov, že Coinbase a Binance disponujú približne po jednom milióne ETH a Poloniex cca 2 miliónmi, v prípade, že svojim klientom povolia staking, bude viac ako isté, že hranica 5 miliónov bude ľahko dosiahnuteľná.

Na priblíženie sa k číslu, ktoré uviedol Drake to však zďaleka nestačí. Je teda dôležité ako zareagujú ďalšie burzy, respektíve či terajšie nadšenie komunity pretrvá a investori motivovaní ročným výnosom budú v dostatočnom množstve stakovať svoje coiny.

11 Ethereum faktov o ktorých ste možno nevedeli

Buterin chce zásadne znížiť energetickú náročnosť

Zatiaľ nie je isté, kedy presne prejde Ethereum na koncept Proof-of-Stake. Z toho vyplýva, že uvedená miera odmeňovania investorov sa môže dovtedy ešte zmeniť. Nič to však nemení na tom, že tento prechod je najväčšou prioritou vývojárov. Ešte začiatkom tohto roka Vitalik Buterin uviedol, že do konca roka chce znížiť spotrebu energie pri spracovaní transakcií až o 99 %.

Podľa prepočtov totiž sieť Ethereum spotrebuje na spracovanie jednej transakcie 44.2 KWh. To ročne predstavuje približne 7.737 TWh. Podľa niektorých štúdií sa tak uskutočnenie jednej transakcie energeticky vyrovná spotrebe americkej domácnosti po dobu 1.5 dňa.

Bitcoin spotrebuje ročne 0.22 % zo svetovej spotreby energie, Ethereum chce znížiť energetickú náročnosť o 99 %

Zdroj: cryptonewmedia.pressZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...