Sledujte nás aj na

Je to už takmer 7 mesiacov čo sa Vitalik Buterin nevyjadril k cenovému vývoju a trendu kryptomenového trhu. Avšak po príspevku na sociálnej sieti Twitter od známeho kryptomenového skeptika Tima Swansona sa Vitalik už nedokázal udržať.

Tim Swanson na Twitteri publikoval príspevok, v ktorom poukazoval na klesajúcu návštevnosť jednej z najpopulárnejších kryptomenových zmenární Coinbase. Od začiatku roka sa totiž návštevnosť tohto portálu pre kúpu a predaj kryptomien výrazne znížila. V januári bola mesačná návštevnosť vyše 126 miliónov návštevníkov, naproti tomu v júni len niečo viac ako 28 miliónov návštev.

Vitalik Buterin, zakladateľ najsilnejšieho altcoinu na to reagoval so slovami: „Divíte sa tomu niekto? Sme na chvoste kryptomenovej bubliny.“

Napriek tomu, že vo svete vládne všeobecný pokles záujmu o kryptomeny, treba poznamenať, že na prelome decembra/januára (prosinca/ledna) záujem o kryptomeny závratne stúpol v dôsledku neprirodzene predimenzovaného kryptomenové trhu. Súčasný pokles záujmu preto nie je až taký dramatický, kedže v sebe zahŕňa aj návrat do normálnej (a zdravej) úrovne.

Vitalikov šikovný obchod

Čo sa týka posledného Vitalikového vyjadrenia na margo kryptomenového trhu pred viac ako polročnou odmlkou, mal tento pôvodom ruský vývojár pravdu.

Ďna 12. decembra Buterin povedal:

„Celková trhová kapitalizácia kryptomien dnes dosiahla hodnotu 500 miliárd dolárov. Avšak je tento nárast oprávnený a zaslúžený?“

Dňa 27. decembra Vitalik predal približne 30,000 kusov ETH (Ether). Len o týždeň na to sa začala najväčšia kryptomenová recesia všetkých čias. Môžeme teda povedať, že sa mu podaril úžasný obchod. Nanešťastie nemôžeme vidieť pohyby jeho FIAT financií, takže nevieme, či časť z týchto 22 miliónov dolárov, ktoré sa mu vtedy podarilo zarobiť, opätovne nereinvestoval do ETH alebo inej kryptomeny.

Cykly rastu a korekcie kryptomien

V decembri medzi poprednými analytikmi a kryptomenovými osobnosťami začala panovať negatívna nálada a bolo len otázkou času, kedy táto neprirodzene veľká bublina okolo kryptomien praskne a dôjde ku korekcii, ktorú trh tak veľmi potreboval. V súčasnosti panuje sentiment depresie a mnohí sa pýtajú, ako hlboko kryptomeny ešte môžu klesnúť?

Tí, čo sa v kryptosfére pohybujete dlhšie viete, že podobné cykly prudkého rastu a následnej silnej korekcie sa opakujú a súčasný vývoj treba len prečkať. Oproti minulému roku je napríklad cena BTC stále o vyše 160 % vyššia, nárast z 2,886 $ na 7,734 $.

Ako príklad uvedemie cenu Bitcoinu (BTC) z 5.decembra 2013. Po vtedajšom ATH na úrovni 1,006 $ došlo k niekoľko ročnej recesii a cena BTC sa začala približovať k predošlým hodnotám až začiatkom roka 2017. Treba však poznamenať, že fundamenty kryptomien nikdy neboli lepšie a je dosť nepravdepodobné, že súčasný trend bude trvať tak dlho. Avšak predpovedať, kedy sa to všetko otočí je takmer nemožné.

Prasknutie bubliny a niekoľkoročná recesia BTC. Cena a trh sa však napokon zregenerovali a zažili sme najväčší rast v histórií kryptomien.

Záver

Čo Vitalik myslel chvostom kryptomenovej bubliny nie je úplne jasné. Čo však jasné je, že súčasná recesia bola neodvratná. Avšak fundamenty pre kryptomeny a blockchain odvetvie sú stále silné, pričom vývoj technológie a adaptácia nevykazujú žiadne známky spomalenia.

Tí menej rozumní predali svoje kryptomeny v strate, odvážnejší a šikovní traderi sa radujú z uzatvárania pozícií. Ľudia, ktorí ostali kryptomenám verní postupne dokupujú, zväčšujú svoje portfólio a pripravujú sa na ďalšiu kryptomenovú explóziu. A s postupne zrýchľujúcou sa adaptáciou kryptomien a rozvojom blockchain technológií je viac než pravdepodobné, že príde.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...