Sledujte nás aj na

Mnohí od kryptomien očakávajú, že raz nahradia centrálnymi bankami vydávané fiat meny a stanú sa tak ďalším vývojovým stupienkom v monetárnom systéme. Existuje však aj ďalší pohľad, a to budúcnosť, kde budú konvenčné meny a kryptomeny koexistovať. Zakladateľ Etherea Vitalik Buterin si myslí, že fiat a kryptomeny by si nemali konkurovať, ale navzájom si pomáhať.

Je možné, aby kryptomeny a FIAT spolu koexistovali?

Vitalik Buterin v rozhovore uviedol, že medzi kryptomenami a fiatom (konvenčné meny ako € alebo CZK) by nemala byť konkurencia, ale vzťah na báze koexistencie. Podľa neho blockchain už prináša ovocie v sfére technologických inovácii a vyjadril optimizmus voči budúcnosti blockchain technológií.

Aká je budúcnosť blockchain technológie?

Čo sa týka súčasnej situácie na trhu Buterin poznamenal, že kryptomeny sa nachádzali v bubline, ktorá ale už spľasla. Vitalik dodal, že prirodzená povaha ľudí ako vzrušenie a strach poháňala špekulatívnu horúčku, ktorá vyústila v kryptomenový boom v závere roka 2017 a následný prudký tohtoročný pokles.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Vitalik známy ako popredná osobnosť v kryptosfére a veľkým propagátor kryptomien bol vždy ostražitý voči meniacej sa dynamike priemyslu a trhu.

Zakladateľ Etherea nie je veľkým fanúšikom centralizovaných organizácii a často ich kritizoval. V júli tohto roka sa Vitalik počas TechCrunch Sessions Blockchain konferencie v švajčiarskom meste Zug vyjadril:

„Nevidím budúcnosť pre centralizované burzy a myslím si, že by mali všetky zhorieť v pekle.“

Vlani v októbri zas Vitalik povedal, že nemá obavy z potencionálnej konkurencie zo strany centrálnych bánk sveta, pretože krajiny, ktoré si vytvoria digitálne verzie svojich mien, nemajú šancu súperiť s Bitcoinom alebo Ethereom.

Decentralizované burzy predstavujú riešenie bezpečnostných problémov. Sú na to pripravené?

Medzičasom však Vitalik obmäkčil svoj postoj voči konvenčným peniazom. Vitalik však nie je jediný človek, ktorý zmenil svoj názor a priklonil sa k spoločnej existencii kryptomien a fiatu. V roku 2017 sa prvá juhokórejská centrálna banka vyjadrila optimisticky práve ku koexistencii kryptomien a fiatu, čo odštartovalo vzostup počtu odborníkov, regulátorov a analytikov, ktorí zdieľajú túto myšlienku. Či sa podarí kryptomenám a fiatu spolupracovať a ťažiť z výhod, ktoré jeden druhému ponúkajú je však na teraz otázne.

Zdroj: coingape.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...