Sledujte nás aj na

Gigant medzi kreditnými kartami, spoločnosť Visa Inc., kupuje britskú platobnú spoločnosť Earthport za $250.6 milióna. Earthport je partnerom spoločnosti Ripple a poskytuje cezhraničné platobné služby pre banky a spoločnosti, založené na blockchain platobnej sieti už od roku 2015.

Podľa portálu Reuters, vyplatila Visa v rámci fúzie Earthportu štvornásobok hodnoty akcií k 26. decembru. Londýnske ústredie označilo ponuku Visa za „férovú a rozumnú“, pričom ju odporučilo všetkým držiteľom akcií akceptovať. Visa prejavila záujem o Earthport hlavne preto, že chce rozšíriť jej medzinárodné platobné obchody, ktoré v roku 2018 narástli až o 10 %.

Distribuovaný ledger zjednodušuje platby

Earthport zjednodušuje medzinárodné peňažné transakcie používaním jedného API (aplikačné programové rozhranie) na zaúčtovanie a potvrdenie domácich prostriedkov s bankovými partnermi. Partnermi Earthportu sú okrem Ripple aj Bank of America, Hyperwallet, Transferwise, Payoneer a Japan Post Bank.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Earthport spustil v januári 2016 prvý celosvetový rozbočovač pre distribuované účtovné knihy (DLH – Distributed Ledger Hub). Vďaka DLH môžu klienti Earthportu používať technológiu skupinovej distribuovanej knihy pomocou jedného jednoduchého a cenovo dostupného API, a to po prvýkrát vo finančnom odvetví.

API okrem prístupu do Ripple ekosystému ponúka aj prístup k širokej škále platobných metód, ktoré Earthport ponúka vo viac, ako 200 krajinách.

Súčasný model medzinárodných platieb je zobrazení naľavo a riešenie Earthportu napravo. Zdroj: ccn.com

Výkonný riaditeľ Ripple, Brad Garlinghouse, povedal ešte v novembri 2018, že najmenej 100 bánk prepojených so SWIFT (Spoločnosť pre celosvetovú medzibankovú finančnú telekomunikáciu) technológiou už podpísalo partnerstvo s Ripple. Podľa Garlinghousa sa tým búrajú obavy SWIFTu, či blockchain a kryptomeny budú hrať rolu v bankovom sektore.

„SWIFT sa ešte len nedávno vyjadril, že nevidí blockchain, ako riešenie pre korešpondenčné bankovníctvo. Máme viac ako 100 ich zákazníkov, ktorí tvrdia opak,“ povedal Brad Garlinghouse.

Práve preto Garlinghouse prednedávnom daroval $50 miliónov 17 univerzitám po celom svete, aby pomohli širšej adopcii blockchainu. Spoločnosť Ripple darovala americké doláre a nie kryptomeny.

Ripple sa tiež zmienila, že záujem o blockchain stúpa, pretože ľudia začínajú objavovať potenciál tejto technológie.

Brad Garlinghouse: XRP by mohlo prekonať i Bitcoin

Riaditeľ Ripple zostáva aj napriek nepriaznivej recesii v kryptosfére extrémne optimistický čo sa týka blockchainu, kryptomenového odvetvia a budúcnosti jeho firmy.

Garlinghouse zdôraznil, že natívna kryptomena spoločnosti Ripple, XRP, zostáva jedinou digitálnou menou, ktorá sa úspešne integrovala do platobného systému veľkých bánk.

Vyhráva Ripple kryptomenové preteky o adopciu?

Riaditeľ Ripple dokonca predpovedal, že XRP by mohlo eventuálne prekonať aj Bitcoin (BTC). Opakovane vyjadril názor, že XRP je nezávislé od Ripple a mohlo by pokračovať v obchodovaní dokonca aj keby sa Ripple ako spoločnosť ukončila činnosť.

„Je jasné, že XRP nie je bežným tokenom. Ak by spoločnosť Ripple skončila, XRP obchody by pokračovali ďalej na stovke búrz po celom svete. Ripple je dôležitou súčasťou XRP ekosystému, no nepredstavuje nevyhnutný článok tohto reťazca,“ dodal Garlinghouse.

 

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...