Sledujte nás aj na

Binance sa môže pýšiť nie len titulom kryptoburza s najväčším zobchodvaným objemom kryptomien na svete, ale zároveň aj inováciami, ktoré svojim klientom neustále pripravuje. Aktuálne azda naviac rezonuje jej pripravovaná decentralizovaná burza Binance DEX, pomocou ktorej chce priniesť ešte väčšiu bezpečnosť a možnosť priameho nákupu či predaja medzi jednotlivými registrovanými používateľmi. O tejto novej platforme sme vás informovali v našich článkoch tu a tu.

Popri tomto projekte však Binance prináša ešte jednu veľmi zaujímavú službu. Ide o Binance Launchpad. V dnešnom vydaní Víkendového ฿ulletinu sa zameriame na vedľajší produkt Binance, ktorý v tomto roku priniesol extrémne úspešný štart pre dva nové tokeny: BitTorrent Token (BTT) a Fetch.AI (FET). Už o pár dní (utorok, 19.2.3019) je pritom naplánovaný prvotný predaj ďalšieho tokenu – Celer Network (CELR).

Čo je Binance launchpad?

Zdroj: 123rf.com

Aby sme pochopili význam rozhodnutia Binance spustiť launchpad, musíme sa vrátiť v čase na koniec roku 2017. Toto obdobie sa nevyznačovalo len silným bull marketom, ale aj priam raketovým rastom ICOs. Initital Coin Offering alebo počiatočná ponuka mincí je forma vyzbieravania peňazí od investorov za účelom financovania produktu, ktorý má subjekt ponúkajúci túto formu corwdfundingu dodať, respektíve vyvinúť.

V danej dobe boli ICO spúšťané predovšetkým na blockchaine Etherea, pričom takmer každý deň pribúdali nové a nové projekty. Subjekty stojace za ICO si veľmi rýchlo uvedomili, aké jednoduché a hlavne rýchle je osloviť potenciálnych investorov, ktorí v čase prekvitajúceho bull marketu boli ochotní investovať takmer do čohokoľvek.

Dnes je však situácia diametrálne iná. Investori poučení z mnohých škandálov, kedy ICO projekty nedodali sľúbený produkt alebo doslova utiekli s peniazmi, si svoju investíciu dvakrát rozmyslia. V súvislosti so zvýšenou opatrnosťou kryptokomunity a pribúdajúcimi reguláciami teda logicky ubúdal aj počet nových ICOs.

7 najčastejších kryptopodvodov a ako sa im vyhnúť

Tento jav si všimla burza Binance a rozhodla sa spustiť iniciatívu Launchpad. Svojím produktom sa tak pokúsila vyplniť dieru na trhu a ponúknuť kombináciu dôveryhodného miesta a projektov, ktoré spĺňajú burzou zadané klasifikačné podmienky.

Samotná burza popisuje svoj Launchpad ako platformu zameranú na poskytovanie priestoru pre blockchain startupy, pričom im ponúka svoje know-how, podporu a v neposlednom rade veľmi dobré renomé. Projekty, ktoré splnia požiadavky týkajúce sa dostatočného vývojového štádia, pripravenosti na adopciu, disponujú silným tímom a burza v nich vidí potenciál, majú tak možnosť osloviť viac ako 10 miliónov potenciálnych investorov – klientov Binance.

Prvé úspechy v podobe BitTorrent Tokenu a Fetch.AI

Prvými a hneď extrémne úspešnými projektami, ktoré získali svojich investorov v roku 2019 prostredníctvom Binance Launchad boli BitTorrent a Fetch.AI. Vstup BitTorrentu na pole kryptomien pritom nebol žiadnym prekvapením. Justin Sun, ústredná postava TRONu totižto stál za akvizíciou tejto peer-to-peer platformy na zdieľanie súborov. Tá prebehla v lete 2018 kedy Tron Foundation za kúpu spoločnosti BitTorrent Inc. zaplatil sumu $140 miliónov. Bolo teda len otázkou času, kedy táto platforma vydá svoj vlastný token.

Ten čas nastal 28. januára 2019, pričom záujemcovia si ho mohli zakúpiť buď prostredníctvom TRX alebo natívneho tokenu burzy Binance – BNB. Suma, ktorú chcel vývojový tím BitTorrentu v rámci ICO vyzbierať bola stanovená na $7 miliónov. Jednotlivec mohol pritom investovať najviac $20,000. Ani tento limit však nezabránil tomu, aby sa pre enormný záujem vypredali všetky dostupné BTT za menej ako 15 minút!

Víkendový ฿ulletin: Detailný pohľad na Tron, BitTorrent token a jedno z najrýchlejších ICO v histórii

Približne o mesiac na to, 25.2.2019, sa uskutočnil prvotný predaj tokenov ďalšieho projektu – Fetch.AI. Jeho základ stojí na kombinácii blockchainu a umelej inteligencie, pričom podľa slov developerského tímu sa primárne orientuje na sektory dopravy, energetiky a dodávateľské reťazce.

Rovnako ako v prípade BTT, aj Fetch.AI poznamenal v rámci svojho predaja prostredníctvom Binance launchpadu obrovský záujem. Burza však tentokrát spustila predaj iba v jednej fáze. Do nej sa zapojilo 19,860 investorov, z ktorých len 2,758 dokázalo pre obrovský záujem svoje objednávky aj zrealizovať. Všetkých 69,204,152 kusov FET tokenu bolo vypredaných za 11 minút a 14 sekúnd a stanovený hard cap, ktorý činil $6 miliónov bol úspešne dosiahnutý. Zaujímavosťou je, že maximálny limit pre osobu bol $3,000 z čoho vyplýva, že takmer všetci investori si zakúpili FET tokeny v maximálnom možnom množstve.

Na scénu prichádza Celer Network

Už tento utorok, 19. marca 2019 spustí Binance ďalší launchpad. Na 14:00 nášho času sa v daný deň dostane do prvotného predaja ďalší token – Celer Network (CELR).

Detaily Celer Network launchpadu:

Dátum a čas sustenia predaja: utorok, 19.marca 2019; 14:00 CET
Množstvo tokenov k dispozícii v rámci launchapdu: 597,014,925 CELR
Hard Cap: $4,000,000
Cena: 1 CELR = $0.0067 (cena v BNB bude stanovená v deň predaja)
Maximálne množstvo tokenov na osobu: ekvivalent k $1,500
Minimálne množstvo tokenov na osobu: ekvivalent k $20
Podporované kryptomeny na nákup CELR: iba Binance Coin (BNB)

Zdroj: launchpad.binance.com

Zameraný na škálovanie…

Celer Network vyvíja off-chain škálovacie riešenia pre škálovanie rôznych blockchainov, ktoré budú bežať na jeho platforme. Riešenia škálovania mimo reťazca umožňujú sieti spracovať menšie transakcie mimo hlavného blockchainu a až následne ich zoskupiť do jednej transakcie, ktorá bude zapísaná a rozpoznateľná on-chain, na hlavnej sieti. Týmto efektívnym spôsobom tak dokáže markantne zvýšiť prevádzkovú kapacitu systému.

CEO a zakladateľ kryptoburzy Binance, Changpeng Zhao, k Celer Networku a jeho vízii uviedol:

Nedostatok hodnotných riešení a dobrých skúseností používateľov s technológiou blockchain sú spôsobené predovšetkým obmedzenými možnosťami škálovatelnosti.

Tie sú hlavnou prekážkou pre rozvoj adopcie a využitie potenciálu tejto technológie. Celer si kladie riešenie tejto výzvy do popredia, pričom jeho riešenia sú založené na trvalo udržateľných kryptoekonomických štruktúrach.

Whitepaper

Celer Network stojí na efektívne vrstvenej architektúre. Tá podľa dev tímu zásadne zjednodušuje návrh, vývoj a údržbu celého systému tak, aby každý jednotlivý komponent mohol byť ľahko modifikovateľný, a tým pádom sa vedel prispôsobovať žiadúcim zmenám. Architektúra, ktorú tvorcovia pomenovali cStack sa skladá z troch základných vrstiev. cRoute slúži na distribúciu a realizáciu platieb, cOS sa zameriava na decentralizované aplikácie (DApps) a cChannel je vo svojej podstate blockchain databázou, ktorá zaznamenáva všetky sprocesované údaje v tejto sieti.

V súvislosti s uvedenými vrstvami a škálovaním stojí za zmienku, že tvorcovia Celer Networku proklamujú, že cRoute môže dosiahnuť až 15-krát väčšiu priepustnosť ako Raiden alebo Lightning Network.

Všetko, čo by ste mali vedieť o Lightning Network

Ľudia stojaci za Celer Network

Podľa informácií z oficiálnych stránok Celer Network je tento projekt tvorený skúsenými vývojármi s doktorandskými titulmi z prestížnych amerických univerzít.

Medzi kľúčové osobnosti, ktoré spoluzakladali Celer patrí: Mo Dongm (pred založením Celer Network pracoval ako produktový manažér spoločnosti Veriflow, ktorá sa zameriava na zabezpečovanie sietí); Junda Liu (doktorandka z Berkley, ktorá pracovala v spoločnosti Google na budovaní sieťovej infraštruktúry pre dátové centrá); Xiaozhou Li (doktorand z Princetonskej univerzity, ktorého publikačné práce o distribuovaných systémoch využili projekty Google Tensorflow, Intel DPDK a Barefoot Deep Insight) a Qingkai Liang (doktorand z Massachusettského technologického inštitútu, ktorého online vzdelávacie algoritmy boli úspešne implementované do produktov spoločností Raytheon BBN Technologies a Bell Labs.

Detaily Celer Network

Názov tokenu: Celer Token (CELR)
Typ tokenu: ERC-20
Celková supply tokenu: 10,000,000,000 CELR
Trvanie ICO: od 19. do 24. marca 2019 (ak sa nedosiahne hard cap skôr)
Whiteaper: tu
Oficiálna stránka: tu 

Sociálne siete:
Telegram: 30,000 členov
Twitter: 9,000 followerov
Medium: 60 publikovaných člankov; 1,000 followerov
Facebook: 2,600 likeov
Wechat: 9,600 followerovZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...