Sledujte nás aj na

Spoločnosť Ripple stojaca za platobnou bránou a platformou využívajucou token XRP, bola obvinená z falošných tvrdení, že má viac ako 200 inštitucionálnych klientov. Podľa správy zverejnenej na blogu McTrollface, sú všetci top klienti, ktorými sa Ripple pýši len malými startupmi, ktoré ani nemajú reálnu kanceláriu.

Správa uvádza:

Ripple predalo XRP tokeny v hodnote cez pol miliardy amerických dolárov bezradným akcionárom.

Platobná spoločnosť  sa stoj čo stoj snaží vytvoriť dojem, že niekto ich technológiu naozaj používa. Ich „partnerstvá“ sú nič iné, ako nezáväzné sľuby, že možno jedného dňa sa na ich platformu pozrú. Údajné finančné inštitúcie, ktoré používajú Ripple sú len jednoduché web stránky bez konkrétneho produktu.

Top klienti nie sú tak celkom „TOP“

Pri pohľade na niektorých hlavných klientov, správa tvrdí, že napr. klient Sendfriend nemá okrem web stránky s možnosťou prihlásenia sa v rukách nič iné. Ďalší klient Financial Transaction Control Systems (FTCS) je švédskym fintech startupom, ktorý sa chváli elektronickou peňaženkou Intergiro. Fond, ktorý investoval do tejto firmy, prišiel o všetky svoje prostriedky. Obrat firmy činil v roku 2017 len $1 milión, čo je na takú firmu dosť málo.

Zakladá sa tento tweet na pravde alebo je to len klamlivý marketing?

Firmy bez officu, bez web stránok, bez ziskov…

Iný klient, ktorým sa Ripple chváli je Ahli Bank of Kuwait. Podľa správy neexistuje žiadna informácia o partnerstve medzi Ripple a spomínanou bankou. Rakúska firma Transpaygo sa aktuálne chváli len 78,000 zobrazeniami svojho webu, čo je ešte podľa správy nafúknuté číslo. V skutočnosti je dosť pochybné, či im web Transpaygo.com vôbec patrí .

Podobné memorandá o porozumení podpisuje Ripple s množstvom firiem. Znamenajú však niečo?

Klient firmy Ripple, „finančná inštitúcia“ zameraná na posielanie peňazí cez internet, vôbec nemá web stránku alebo aplikáciu na posielanie peňazí cez internet.

Najzaujímavejšie udalosti za rok 2018: Ripple a XRP

Spomedzi hlavných klientov Ripple, o ktorých sa v správe píše je aj JNFX. Zdá sa, že jediné, čím sa táto spoločnosť chváli je to, že sídli v srdci Londýna a to je asi tak všetko. Firma údajne sídli na adrese, kde sídli aj mnoho iných spoločností, teda sa predpokladá, že žiadne sídlo vlastne ani nemá. Podobné je to aj s jej výnosmi, ktoré sa zdajú byť nulové.

Ripple bolo odjakživa kontroverzným projektom spolu so svojím XRP tokenom. Na jednej strane sú ľudia, ktorí v ňom vidia veľkú budúcnosť a na druhej sú tí, ktorí tomuto celému veľa šancí nedávajú. Pri pohľade na všetky spomenuté body, je otázne, či Ripple naozaj má toľko klientov, koľko tvrdí. Je možné, že Ripple schválne nesprávne používa slovo „inštitucionálni klienti“, len aby zviditeľnilo svoje produkty a služby?

Zdroj: zycrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...