Sledujte nás aj na

Nedávny prieskum ohľadom postoja nemeckých firiem k technológii blockchain uvádza, že tretina veľkých podnikov v krajine ju považuje za rovnako prevratnú, akým bol nástup internetu.

Nemecký federálny zväz pre informačné technológie, telekomunikácie a nové médiá (Bitkom) zverejnil zaujímavý prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ako sa ku problematike blockchainu stávajú mieste spoločnosti a firmy. Po zohľadnení odpovedí všetkých respondentov vyšlo, že iba 15 % opýtaných verí, že blockchain bude revolúciou s dosahom na spoločnosť a hospodárstvo v rovnakej miere, ako tomu bolo pri nástupe internetu. V prípade, ak by sme brali do úvahy odpovede iba veľkých firiem s 500 a viac zamestnancami, dostaneme sa na číslo 36 %.

Veľké spoločnosti veria novým technológiám viac

Inými slovami, väčšie spoločnosti, ktoré často investujú do inovácií a snažia sa udržať krok s konkurenciou, vidia budúcnosť blockchainu oveľa jasnejšie. Ten spolu s vývojom umelej inteligencie (AI) a internetom vecí (IoT) považujú za jednu z troch oblastí rozvoja s obrovským potenciálom.

(najdôležitejšie oblasti v rámci digitálnej sféry, zdroj: bitkom.com)

Výskum tiež ukázal, že až 60 % miestnych spoločností má nedostatočné know-how a málo poznatkov o možnostiach použitia týchto technológií. Pre zlepšenie tohto povedomia sa Bitkom rozhodol uskutočniť prednášku. Tá sa odohrá počas prvého dňa Blockchain Business Summitu v Norimbergu. Účasť na tomto podujatí už prisľúbilo viac ako 500 účastníkov. Chýbať nebudú zástupcovia veľkých spoločností, malých a stredných podnikov, startupov ako ani predstavitelia vedy a politiky.

Zaujímavý je aj pohľad respondentov na postoj Nemecka k novým technológiám. Takmer polovica spoločností uviedla, že nemecká ekonomika je v porovnaní s ostatnými krajinami v oblasti prijímania blockchainu viac pasívna ako aktívna. 40 % opýtaných je presvedčených, že krajina podľa nich nepatrí v tejto sfére medzi lídrov.

K výsledkom prieskumu sa vyjadril aj generálny riaditeľ Bitkomu, Bernhard Rohleder, ktorý uviedol:

Bitocoin a ostatné krypotmeny sú dobrým príkladom toho, ako digitálny vek dokáže zmeniť finančný svet. Zásluhu na zmene však bude mať predovšetkým technológia blockchain. Jej prínos bude mať dopad na celú ekonomiku.

Celkovo sa do prieskumu zapojilo 1004 ľudí zaoberajúcich sa problematikou digitálnych technológií. Vzorku zastupovalo viacero pozícií vrátane vedúcich technologických oddelení, vedúcich digitalizácie a technických riaditeľov. Všetci respondenti boli súčasťou spoločností a firiem s viac ako 50 zamestnancami.

Amazon predstavením dvoch nových produktov obracia svoju pozornosť na blockchain

Bitcoin pozná viac ako polovica Nemcov, no vlastnia ho len 4 %

Začiatkom tohto roku uskutočnil Bitkom obdodný prieskum, ktorý bol však viac zameraný na samotné kryptomeny. Na otázku, či sa oslovení účastníci stretli s Bitcoinom, až 64 % z nich odpovedalo kladne. V porovnaní s rokom 2016 tak ide o dvojnásobne vyššie percento. Na druhej strane, iba 4 % opýtaných uviedlo, že Bitcoin vlastní, 19 % netuší ako ho kúpiť a 72 % nemá o takúto formu investovania záujem.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...