Sledujte nás aj na

Za menej ako týždeň kryptomena Verge, ktorá ponúka používateľom zvýšenú úroveň anonymity, vyskočila na 10-násobne vyššiu cenu. A môže za to jeden jediný tweet.

Jeden tweet vystrelil cenu hore

Napriek tomu, že Verge (XVG) je na trhu už viac ako rok, väčšiu pozornosť krypto-investorov prilákal až teraz, keď cena XVG posledných päť dní prudko narastala. Len pre porovnanie: 14. decembra stál tento altcoin 93 satoshi (jeden satoshi je sto milióntina BTC), 16. decembra cena vzrástla na 218 satoshi a 20. decembra to na chvíľu bolo dokonca 975 satoshi. Momentálne sa cena pohybuje okolo $0.132045 čo je 794 satoshi. Trhová kapitalizácia vzrástla z $209.8 miliónov na $2.3 miliardy, čím predbehla mnoho významných projektov ako Zcash alebo OmiseGo.

Graf XVG za posledných 7 dní

Dôvodom nárastu ceny Verge bol tweet od Johna McAfeeho, známeho tvorcu antivírusového softvéru. Vo svojom poste dňa 13. decembra McAfee tvrdil, že kryptomeny s vysokým stupňom anonymity „nemôžu prehrať“. McAfee uviedol Monero (XMR), Verge (XVG) a Zcash (ZEC) ako altcoiny, ktoré spĺňajú toto kritérium anonymity.

„Zastavujú ma ľudia, ktorí ma žiadajú o odporúčania týkajúce sa kryptomien. Ak by ste použili svoje hlavy, zistíte, že anonymné kryptomeny (anonymné transakcie) budú mať najväčšiu budúcnosť. Coiny ako Monero (XMR), Verge (XVG) alebo Zcash (ZEC) nemôžu prehrať,“ napísal vo svojom tweete J. McAfee.

Verge: anonymná kryptomena

Verge je kryptomena postavená na základe Bitcoin protokolu. XVG sa na rozdiel od BTC zameriava hlavne na anonymitu a súkromie a dokáže byť využívaný anonymnými sieťami ako TOR alebo i2P (IP adresy jeho používateľov sú zamaskované a transakcie sú úplne nevystopovateľné). Na rozdiel od BTC, Verge používa niekoľko odlišných minerských algoritmov: Scrypt, x17, groestl, blake2s a lyra2rev2. Vďaka tejto vlastnosti, Verge dokáže ťažiť množstvo ľudí s odlišnými ťažiarenskými zostavami.

Verge je open source projekt. Neexistuje žiadna spoločnosť, ktorá by stála za Verge. Je to práve komunita, ktorá je hnacím motorom pre rozvoj a budúcnosť tejto kryptomeny. Vývoj bol doposiaľ financovaný samotnými vývojármi (najmä ich časom) a darmi.

Rast anonymných kryptomien

Ľudia majú o anonymné kryptomeny záujem. Svedčí o tom fakt, že rast zaznamenali aj iné anonymné kryptomeny. Monero narástol 1.5-násobne na $470, ZCash vyskočil o 70% na $676. Dash sa stal lídrom rastu a kvôli aktívnej marketingovej podpore cena narástla na $1,546.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...