Sledujte nás aj na

Venezuelský prezident Nicolás Maduro tvrdí, že v predpredaji národnej kryptomeny krytej ropou,  Petro (PTR) vyzbieral  5 miliárd dolárov a zaznamenal viac ako 186 000 certifikovaných nákupov, ako uviedol miestny spravodajský zdroj TeleSUR. Oznámenie prišlo počas stretnutia s členmi zjednotenej socialistickej strany  (PSUV) v hlavnom meste Venezuely, v Caracase.

Počas stretnutia Maduro vysvetlil, že peniaze získané z predpredaju kryptomeny budú použité na služby všetkého, čo ich  krajina potrebuje. Podľa jeho slov budú tieto peniaze súčasťou širšieho ekonomického riešenia, ktoré vytvorila Venezuelská vláda.

Okrem toho Carlos Vargas, manažér kryptomeny Petro (PTR), odhalil, že viac ako 83 000 osôb zo 127 krajín sa už pokúsilo zakúpiť Petro. Medzi nimi bolo 3 533 podnikateľov. Hneď v prvý deň krajina dostala 171 000 predregistrácií na predaj tokenu. Maduro tvrdí, že získala 735 miliónov dolárov (približne 600 000 000 €), len za jeden deň.

Petro (PTR) vznikol ako spôsob, ako obísť americké sankcie, zatiaľ čo Venezuela sa zaoberá strmou recesiou, ktorá prinútila svojich občanov, aby sa spoliehali na kryptomeny, aby prežili. Zatiaľ čo Madurove slová zrejme preukazujú, že predpredaj kryptomeny Petro (PTR)  bol obrovským úspechom, avšak neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by to potvrdili. Napriek tomu Maduro nedávno uviedol, že Petro má za cieľ zlepšiť monetárnu zvrchovanosť krajiny a zároveň pomáha uskutočňovať finančné transakcie a prekonať finančnú blokádu.

Petro zahalené v kontroverznom konaní

Zatiaľ čo venezuelský vodca tvrdí, že Petro je krok vpred, rôzni venezuelskí zákonodarcovia zdanlivo nesúhlasia. Kongres opozície v krajine uviedol, že predaj kryptomeny Petro (PTR) je „nezákonným a neústavným“ nástrojom na hypotéku ropných rezerv krajiny. Národné zhromaždenie krajiny ho odsúdilo za podvod a tvrdilo, že to môže byť riskantná investícia.

Na druhej strane, čínsky ratingový gigant Dagong tvrdil, že Petro „môže pomôcť globálnemu systému meny.“ Na posilnenie osvojenia, Maduro nariadil leteckým spoločnostiam krajiny, aby prijali Petro a iné kryptomeny za letenky.

Napriek kontroverznej situácii plánuje Venezuela predávať kryptomenu Petro súkromným spoločnostiam prostredníctvom svojej devízovej platformy Dicom. Minulý mesiac Maduro vyhlásil, že Petro Gold – kryptomena kryta  drahými kovmi – bude spustená „budúci týždeň“.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...