Sledujte nás aj na

Venezuelskej kryptomene, nazvanej petro, sa naozaj darí. Aspoň to tvrdí venezuelský prezident Maduro. Ten sa vyjadril, že vláda obdržala viac ako 171,000 overených objednávok na petro, vychádzajúcu ropou krytú kryptomenu krajiny.

V príspevku na sociálnej sieti Twitter sa líder krajiny vyjadril, že 40.8% objednávok bolo v amerických dolároch, 6.5% v eurách, 18.4% v Ethereu a 33.8% v Bitcoine.

Ďalej podľa venezuelskej spravodajskej služby teleSUR tvrdil, že o petro malo záujem viac ako 3,500 spoločností. Ostatných 82,000 nákupcov boli jednotlivci.

„Do dnešného dňa sme obdržali 171,000 objednávok na petro, 40.8% v $, 6.5% v eurách, 18.4%  Ethereu , 33.8% v Bitcoine, z ktorých 3,523 bolo od firiem a spoločností,“ vyjadril sa prezident Maduro.

Žiadne bližšie informácie k nakupujúcim alebo k tomu aké procedúry boli vyžadované neposkytol.

Napriek týmto tvrdeniam Caracas Chronicles napísal, že nakupujúcim neboli zatiaľ distribuované žiadne tokeny, čo potvrdzuje aj pohľad na účtovnú knihu NEM, ktorá naznačuje, že na svojej petro adrese stále vlastní venezuelská vláda všetkých 100 miliónov tokenov.

Ako informovali médiá minulý týždeň, Maduro tvrdil, že petro, ktorého predpredaj bude pokračovať až do druhej polovice marca, vyzbieral počas svojho prvého dňa viac ako $735 miliónov.

Napriek tomu, že z peňaženky venezuelskej vlády nevidno odchádzať žiadne transakcie,  krajina naďalej láka rôzne kryptoburzy, aby začali petro menu podporovať. Ako informoval Coindesk, vláda plánuje na začiatok privítať v krajine osem kryptobúrz a niektoré firmy už v tomto smere podnikajú prvé kroky.

Čo je to Petro?

Petro je ERC20 token, ktorý bol pred-ťažený na blockchaine Etherea a každé petro je kryté jedným barelom ropy. Maduro objednal $100 miliónov v petro na 14. januára v príprave na predpredaj.

Petro poskytne investorom príležitosť vstúpiť na trh kryptmenových aktív s nástrojom, za ktorého hodnotou stojí bezpečnejšia, stabilnejšia a menej volatilnejšia komodita – ropa. Pretože je spojený so všeobecne známym priemyslom stane sa vhodným na použitie pri veľkých transakciách a dokonca aj ako uchovateľ hodnoty.

Na tvorbu petra sa skepticky pozerajú nielen kritici, ale aj členovia venezuelskej opozície ktorí ho považujú za podvodnú menu, ktorá by mohla Madurovi pomôcť vyhnúť sa sankciám.

Celý white ku kryptomene petro paper v anglickom jazyku nájdete tu.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...