Sledujte nás aj na

Venezuelské orgány prišli s novou formou podpory pre adopciu štátom vydanej kryptomeny Petro. Občania budú po novom musieť platiť Petrom v prípade, že budú chcieť požiadať o vydanie cestovného pasu. V súčasnosti tisíce ľudí opúšťajú svoju domovinu kvôli ekonomickej a celospoločenskej kríze v krajine.

Ak to nepôjde po dobrom, …

Venezuelčanom síce národná kryptomena Petro nie je po vôli, no vláda im vnucuje jej prijatie. Občania ekonomicky zničeného juhoamerického štátu opúšťajú vlasť napriek pokusom prezidenta vysporiadať sa s rekordnou hyperinfláciou, zachrániť zničenú ekonomiku a obchádzať platné americké sankcie. Zavedenie Petra, štátom vydaného tokenu, krytého obrovskými zásobami ropy, bolo hlavným bodom programu Nicolasa Madura, za účelom zlepšenia sociálno-ekonomickej situácie. Mnoho Venezuelčanov nemá prehnané očakávania týkajúce sa jeho navrhovaných reforiem, vrátane myšlienky, že štátom riadená kryptomena môže priniesť reálnu zmenu.

Využitie? Takmer nesplniteľné regulácie

Denne krajinu opustí vyše 5000 ľudí. Na to však potrebujú pas. Aby ho získali, musia prekonať ďalšiu prekážku — cestovné doklady budú vydané jedine za Petro.
Prezident Maduro a jeho ľavicoví prívrženci podporujú digitálnu menu, ktorá vyvolala vo svete mnoho pochybností.  Niektorí tvrdia, že fakticky nie je krytá ničím, iní tvrdia, že dané aktívum sa nedá považovať za kryptomenu. Orgány v Caracase z nej len nedávno urobili oficiálnu účtovnú jednotku spolu s novým redenominovaným „suverénnym bolívarom“. Vláda sa ho pokúsila vnútiť podnikom i bankám. Teraz sa rozhodla dostať Petro do peňaženiek Venezuelčanov, pričom si ho následne zoberie vo forme poplatku za vystavenie cestovného dokladu.

O novinkách spojených s týmto projektom informoval miestne a zahraničné média Delcy Rodriguez, venezuelský viceprezident, počas televíznej tlačovej konferencie . Podľa nej budú nové venezuelské pasy stáť 2 Petro, čo zodpovedá 7200 bolívarom (100 €), resp. štyrom minimálnym mesačným platom. Aby toho nebolo málo, token ešte nebol predstavený verejnosti. Očakáva sa, že sa začne predávať 5. novembra.

Pochybné praktiky od samého začiatku

Začiatkom tohto roka Maduro a jeho ľudia oznámili, že minca „nazbierala“ 735 miliónov dolárov, a to už v prvý deň jej súkromného predpredaja. Venezuela prednedávnom vydala whitepaper Petra, pričom nový, nedávno publikovaný dokument, (údajne skopírovaný z whitepaperu kryptomeny Dash), hovorí o tom, že mena nie je podporovaná len ropou, ale aj niektorými ďalšími nerastnými surovinami a drahými kovmi, ako je zlato, diamanty, železo a hliník.

Socialistický vodca sa v priebehu minulého týždňa nechal počuť, že „Petro nie je potrebné ťažiť ako iné digitálne meny, keďže už má hodnotu.“  Maduro tiež uviedol, že „táto minca je už v súčasnosti považovaná za národnú menu“ a tvrdí, že už bola „prítomná v šiestich najvyšších medzinárodných burzových domoch na svete.“

Zúfalstvo sa zjavne bude len stupňovať

Len pred pár týždňami oznámili venezuelské úrady vytvorenie novej policajnej jednotky, ktorej úlohou bude riešiť problematiku migrácie. Unavení neustálym nedostatkom potravín, nedostatkom tečúcej vody a výpadkami elektrickej energie občania Venezuely húfne opúšťajú krajinu cez ilegálne hraničné prechody, hlavne na  2 200 kilometrov dlhej hranici so susednou Kolumbiou. Táto krajina sa stala dočasným domovom pre viac ako milión Madurových krajanov. Viceprezident Rodriguez uviedol, že nová posila bude strážiť 72 východiskových miest, prístavov a letísk — zhoršujúc už tak ohromnú úroveň ťažkostí kladených pod nohy potenciálnym venezuelským emigrantom.

Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...