Sledujte nás aj na

Venezuelský minister pre zahraničný obchod a medzinárodné investície José Vielma Mora vyhlásil utorok 8. februára pre štátne noviny TeleSur, že zahraniční investori budú vyplácaný za svoj tovar v petro – venezuelskej kryptomene krytej ropou.

Petro ako ropou krytá, štátna krpytomena, ktorá by mala byť ponúkaná aj v predpredaji aj ako ICO, bola prvýkrát ohlásená venezuelským prezidentom Nicolasom Madurom minulý rok v decembri. White paper pre menu predstavený 30. januára vysvetľuje že za iniciatívou stojí Hugo Chavez, ktorý predpovedal „silnú menu, krytú nerastnými surovinami.“

Mora tvrdí, že brazílsky obchodníci sú pripravení vo Venezuele preinvestovať $300 miliónov vrátane $100 miliónovej počiatočnej investície.

Minister tiež spomenul Poľsko, Dánsko, Honduras, Nórsko a Vietnam ako krajiny, ktoré by boli ochotné akceptovať petro výmenou za jedlo a lieky v hodnote $435 miliónov. Podľa Moru Kanada tiež prejavila záujem investovať vo Venezuele vo sfére „farmaceutík pre ľudí a zvieratá.“

Petro je ERC20 token, ktorý bol pred-ťažený na blockchaine Etherea a každé petro je kryté jedným barelom ropy. Maduro objednal $100 miliónov v petro na 14. januára v príprave na predpredaj.

Petro poskytne investorom príležitosť vstúpiť na trh kryptmenových aktív s nástrojom, za ktorého hodnotou stojí bezpečnejšia, stabilnejšia a menej volatilnejšia komodita – ropa. Pretože je spojený so všeobecne známym priemyslom stane sa vhodným na použitie pri veľkých transakciách a dokonca aj ako uchovateľ hodnoty.

Na tvorbu petra sa skepticky pozerajú nielen kritici, ale aj členovia venezuelskej opozície ktorí ho považujú za podvodnú menu, ktorá by mohla Madurovi pomôcť vyhnúť sa sankciám.

Prredpredaj a ICO petro tokenov

Predpredaj petra sa začne 20. februára o 4:00 UTC a potrvá do 19. marca 4:00, a k dispozícií bude 38.4 miliónov tokenov. Predpredajové tokeny môžu byť podľa white paperu vymenené za petro kedykoľvek medzi dátumom spustenia a ukončením ICO.

Celý white paper v anglickom jazyku nájdete tu.

ICO sa bude konať deň po ukončení predpredaju, 20. marca o 4:00 GMT a k dispozícií bude 44 miliónov petro pri referenčnej cene $60 – zodpovedajúcej cene barelu ropy vo Venezuele v druhom týždni januára tohto roku. Podľa whitepaperu bude cena závisieť aj od fluktuácií na trhu.

Whitepaper ďalej píše, že venezuelská vláda bude prijímať platby daní, poplatkov a verejných služieb v petro, a bude ho regulovať národný blockchainový úrad a úrad pre dohľad nad kryptomenami.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...