Sledujte nás aj na

Venezuela je príkladom jedného z najhorších prípadov hyperinflácie na svete od čias Weimarskej republiky (1918 – 1933). Ročná miera inflácie krajiny vzrástla na 1 600 percent. V praxi, Big Mac stojí polovicu mesačného platu.

Rozhodne to nie je ideálna situáciu pre občanov, ktorý prirodzene hľadajú spôsob ako ochrániť svoj majetok a peniaze.

Kryptomena a jej ťažba ako nástroj na prežitie

Venezuelčania našli lepšiu alternatívu, Bitcoin. Jeho ťažba v posledných mesiacoch výrazne rastie. Nákup zariadení určených na ťažbu kryptomeny je tiež veľmi populárny.

Našťastie, elektrina je jedna z položiek, ktorú si ľudia stále môžu dovoliť. Vďaka socialistickému režimu prezidenta Madura, je prakticky zadarmo.

Celkovo zlá situácia v krajine paradoxne vytvorila príležitosť pre bojujúcich občanov, pretože ťažbou Bitcoinu dokážu vygenerovať príjem na úrovni aspoň 500 USD mesačne. To už dokáže uživiť nejednu rodinu a poskytnúť základné potreby – tovar, lieky a podobne.

Kapitalistickí paraziti

Druhou stranou mince je vláda, ktorá sa na „ťažiarov“ pozerá ako na „kapitalistických parazitov“. Bitcoin nie je zatiaľ právne regulovaný čo využila vláda už na niekoľko zadržaní s odôvodnením, že kradnú bezplatnú elektrinu.

Ani takéto bezprecedentné zadržania neodrádzajú venezuelských občanov od ťažby Bitcoinu, ktorí už pochopili, že vláda im nedokáže garantovať finančnú stabilitu.

Zdroj: CoinTelegraphZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...