Sledujte nás aj na

Pri analyzovaní Bitcoinu sa sledujú najrôznejšie parametre a indexy jeho výkonnosti. Jedným z nich je pochopiteľne jeho kvartálna (štvrťročná) výkonnosť. Za posledných sedem rokov sa zatiaľ nestalo, že by BTC vykazoval v Q2 záporné čísla. Samozrejme až doteraz.

Druhá trojmesačná perióda tohto roka nedávno skončila a konečné čísla naznačujú, že Bitcoin klesol približne o 8 %.

Ako je vidieť v tabuľke nižšie, Bitcoin predviedol zaujímavú show už v druhých štvrťrokoch. Napríklad rally vo výške 1964 % v 2. štvrťroku 2011 je jeho najlepším štvrťročným výsledkom. Asi pre nikoho nie je prekvapením, že tento rok pridal do tabuľky záporné číslo.

Rok Výkonnosť Bitcoinu v druhom kvartáli daného roku / v %
2011 1964
2012 36,25
2013 4,82
2014 39,44
2015 7,84
2016 62
2017 131,53
2018 -7,78

Postoj Bitcoinu podľa Q2 ( druhého štvrťroku)

Údaje zobrazujú celkový zisk alebo stratu ceny Bitcoinu v druhom štvrťroku kalendárneho roka, vrátane apríla, mája a júna (duben, květen a červen).

Je zrejmé, že investori vychádzali z historických dát Bitcoinu a očakávali, že BTC v druhom polroku 2018 opäť zažije výrazný nárast. Po 50-percentnom poklese v prvom štvrťroku 2018 by to bola vítaná zmena.

Na začiatku Q2 v apríli to vyzeralo pre kryptomeny ešte relatívne pozitívne. Oči investorov sa upierali aj na májovú konferenciu CoinDesk Consensus, ktorá býva spojená s rastom kryptomien, no história sa tento rok neopakovala. Na konci júna 2018 teda zažívame pokles v Q2 po prvýkrát v histórii.

Apríl: Bitcoin tlačí dole „kríž smrti“

Začiatkom apríla zažili medvedie sentimenty extrémy, keď kryptomenoví investori začali brať na vedomie veľmi obávaný „kríž smrti“ (pretnutie 50-dňového a 200-dňového kĺzavého priemeru) a začali rozširovať FUD (poplašné správy), že sa cena BTC zastaví až na úrovni 2,800 $, na ktorej sa Bitcoin nachádzal naposledy v septembri (září) roka 2017.

Tento indikátor spôsobil výrazný predaj BTC, ale v konečnom dôsledku viedol k ozdraveniu trhu. Navyše, vzostupný pohyb vyvolal trakciu aj po uverejnení správ, že Soros a Rockefeller sa chystajú investovať do kryptomien.

V dôsledku toho sa do konca apríla BPI (Bitcoin Price Index) ocitol na 33-percentnom mesačnom zisku a vyzeralo to tak, že sa pozrieme na hranicu 10,000 $.

Máj: Veľké nádeje sa rozbili

Kryptomeny prekročili v apríli dlhodobú klesajúcu trendovú líniu. Takže povzbudení BTC býci očakávali veľký break nad úroveň 10,000 $ , čoho sme sa ale nikdy nedočkali.

Navyše, v polovici mája sa veci zhoršili, pretože cena BTC klesla pod kľúčový 50-dňový MA a 100-dňový MA, čo signalizuje, že rezistencia klesá.

Kryptomeny pokračujú v strácaní svojej hodnoty a máj sa skončil s 19 % stratou pre Bitcoin.

Jún: Bitcoin atakuje tohtoročné minimum

V priebehu júna BTC zostal značne v úzadí, keď sa dlhodobé technické ukazovatele zmenili na medvedie. Päťmesačný MA (Moving Average, kĺzavý priemer) prekročil 10-mesačný MA zhora a po prvý raz bol potvrdený medvedí crossover.

BTC našiel prijatie pod 50-týždňovým kĺzavým priemerom a dostal sa do pennant breakdownu (potvrdenie pokračovania medvedieho trhu). V dôsledku toho ceny v júni prvýkrát od novembra (listopadu) klesli pod hranicu 6,000 $.

V čase písania článku sa Bitcoin obchoduje na úrovni okolo 6,400 $. Z technického hľadiska sa zdá, že sa BTC v súčasnom štvrťroku dostane na úroveň 5,000 $, ako to naznačuje spomínaný pennant breakdown.

Vyhliadky do tretieho kvartálu 2018

Zdroj: Coindesk

Avšak, 75-týždňová MA ponúka pozitívny výhľad pre Bitcoin.

Z vyššie uvedeného grafu vyplýva, že BTC odskočil z kľúčovej podpory 75-týždňového exponenciálneho kĺzavého priemeru (MA).

História ukazuje, že kĺzavý priemer je pre BTC smerodajný ukazovateľ. Napríklad posledný medvedí BTC trh skončil koncom roka 2015 s nárastom (označeným žltým štvorcom) 75-týždňového EMA. To bolo nasledované dvojročným bull marketom.

Takže aj keď je dôvod byť optimistický, býci sú opatrní a dávajú si pozor na svoju ambicióznosť, pretože dlhodobo klesajúca trendová línia je stále neporušená. Iba prerušenie nad touto úrovňou by signalizovalo zmenu v pennant breakdowne.

To znamená, že pravdepodobnosť, že BTC prekročí trend v treťom štvrťroku, je vysoká, vzhľadom na to, že kryptomeny sa odrazili od kľúčového 75-týždňového MA.

Stojí za povšimnutie, že keby sa BTC vrátil späť pod 75-týždňové MA je pravdepodobné, že sa medvede vrátia späť do hry.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...