Sledujte nás aj na

Blockchain projekt VeChain 30. júna úspešne spustil svoj mainnet „Thor“. Toto spustenie okrem iného dalo do pohybu migráciu VEN tokenov z ERC-20 štandardu na celkom unikátne VET tokeny na čerstvo spustenom VeChain blockchaine. Viaceré burzy oficiálne potvrdili podporu migrácie tokenov vrátane Binance, Bithumb, Huobi, Kucoin a Coinspot.

Spustenie VeChain mainnetu Thor je tak pokračovaním vývoja podľa nového plánu zverejneného v máji tohto roka. Projekt sa usiluje vybudovať distribuovaný obchodný ekosystém, ktorý pomocou technológie blockchain dokáže sledovať obchodné artikle.

Podrobnejšie o tom, čo je to VeChain sa dočítate tu.

Na alfa testovaní VeChain siete, ktoré sa skončilo koncom júna, sa podieľal tím viac ako 100 odborníkov a audítorov. Tí mali za úlohu otestovať a vyhodnotiť kód VeChain pred samotným spustením mainnetu. Nový VeChain mainnet sa zameriava na riešenie prekážok, ktoré pretrvávajú medzi podnikovým organizovaním a rozsiahlou adopciou blockchain technológie. Vďaka tomu sa aj menšie podniky dokážu dostať k tejto pokrokovej technológii bez toho, aby vynakladali nemalé prostriedky na jej vývoj.

Sunny Lu, zakladateľ VeChain a bývalý vedúci CIO spoločnosti Louis Vuitton China na sociálnej sieti Twitter na rozlúčku vzdal hold Ethereu. Až doteraz figurovali VEN tokeny na Ethereum sieti:

 

Spustením mainnetu sa VeChain oficiálne vstúpil na trh s blockchain technologickými riešeniami, ktorý sa zameriava na organizovanie podnikov. VeChain tak bude súperiť o priazeň spoločností s takými projektami, ako sú Hyperledger od IBM alebo Ethereum Enterprise Alliance.

Duálny systém tokenov a Proof-of-Authority

VeChain namiesto použitia jediného tokenu, bude používať duálny tokenový systém. Funkcia tokenov sa tak rozedlí medzi VET, ktoré bude slúžiť ako uchovávateľ hodnoty a VeThor tokeny, ktorými sa bude platiť za využívanie VeChain blockchain siete.

Platforma VeChain bude využívať novú metódu konsenzu s názvom „Dôkaz autority: Proof-of-authority (PoA). Tento typ protokolu spočíva v tom, že bloky môžu validovať len oprávnené strany, ktoré schválila centrálna autorita (predstavitelia VeChainu).

Na prvý pohľad sa tento protokol môže zdať zvláštny, no podľa predstaviteľov spoločnosti: „Ani úplná centralizácia, ani úplná decentralizácia nie je pre nás najvhodnejšie. Najlepšie riešenie zahŕňa vyvážené využitie obidvoch prístupov.“

Aby sa dosiahla rovnováha medzi centralizáciou a decentralizáciou, a teda fúzia výhod technológie distribuovanej účtovnej knihy (distributed ledger) a určitej kontroly s bezpečnosťou, VeChain používa hybridný konsenzusový model, ktorý sa podobá Proof-of-Stake. PoA však vyžaduje, aby všetky uzly boli schválené a potvrdené dôveryhodnou centrálnou autoritou. Koncept modelu VeChain Proof of Authority je definovaný nízkymi požiadavkami na výpočtový výkon, nepotrebnosťou komunikácie medzi uzlami na dosiahnutie konsenzu a kontinuitou systému nezávisle od počtu dostupných uzlov.

Vďaka spusteniu mainnetu získal VEN viac ako 8 % na svojej hodnote. V dobe písania článku sa cena pohybovala na úrovni 2.60$ s trhovou kapitalizáciou 1.43$ miliardy, čo predstavuje nárast o niečo viac ako 10 %.

Vývoj ceny VeChain (VEN) za posledný týždeň.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...