Sledujte nás aj na

Druhý štvrťrok roku 2018 sa ukazuje byť jedným z najzaujímavejších v kryptosfére, keďže stále viac kryptomenových a blockchain projektov sa zameriava na spustenie mainnet-u (ostrá verzia siete/hlavná sieť) jednotlivých blockchainových sietí. Medzi takéto projekty patrí napríklad EOS, VeChain (VEN) a Tron (TRX).

Druhý štvrťrok v znamení spúšťania mainnet-ov

EOS

Nadchádzajúce spustenie EOS mainnetu je naplánované na 2. jún (červen). V súčasnosti sú všetky EOS tokeny ERC-20 tokeny, ktoré fungujú na Ethereum sieti. So spustením mainnetu sa EOS dočká vlastnej blockchain siete, ktorú mnohí krypto-odborníci označujú ako blockchain tretej generácie.

Tron

Spoločnosť Tron (TRX) zas naplánovala spustenie svojho mainnetu na 31. máj (květen). V súčasnosti existuje TRX taktiež v podobe ERC-20 tokenu. Úplná migrácia TRX pravdepodobne nebude dokončená pred 21. júnom. Toto je tiež dátum, kedy sa očakáva, že bude mainnet oficiálne spustený a pripravený na použitie.

VeChain

Spoločnosť VeChain (VEN) oznámila, že jej mainnet bude spustený na konci júna tohoto roku. Presný dátum však nebol bližšie špecifikovaný.

Projekt plánuje najprv spustiť verejné alfa testovanie, ktoré bude pozostávať z niekoľkých renomovaných nezávislých poskytovateľov počítačovej bezpečnosti a audítorov kódov, od menších súkromných firiem až po popredné medzinárodné spoločnosti. Navyše, VeChain Foundation by chcela preveriť a schváliť dodatočných 100 verejných testerov.

Od mája do začiatku júna VeChain Foundation prijíma žiadosti o verejný alfa test bloku siete VeChainThor Blockchain. Bude tak vybraných 100 účastníkov so skúsenosťami a pozadím v kyber-bezpečnosti, vývoji blockchain aplikácií, vývoji podnikového softvéru, testovaní podnikových aplikácií a iných vhodných oblastí. Títo účastníci budú pracovať s tímom VeChain Blockchain Core a za svoju prácu získajú odmenu.

Začiatkom júna bude VeChain Foundation sprístupňovať svoj kód pre verejnosť a súčasne začne verejné beta testovanie, v ktorom môžu všetci členovia komunity testovať blockchain a peňaženky. Verejná beta verzia bude trvať až do spustenia mainnetu, ktorá sa očakáva na konci júna.

Časový rozvrh VeChain
  • 2017 — polovica apríla 2018: dokončenie vývoja
  • Polovica apríla (dubna) — polovica mája: testovanie Alpha 1.0
  • Polovica mája — začiatok júna: testovanie Alpha 2.0
  • Začiatok júna — koniec júna: Beta testovanie, zverejnenie zdrojového kódu
  • Koniec júna — spustenie MainNet-u

Zdroj: ethereumworldnews.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...